V zostave nabitej nitrianskymi odchovancami sme oficiálne pokrstili štadión pod Zoborom

FC Nitra: Hroššo (64. Šípoš) – Charizopulos (64. Fabiš/83. Vrábel) , Dubeň, Farkaš (49. Straňák), Chovanec, Šimončič (C) (49. Guláš), Kóňa (49. Macho), Machovec (77. Šútorík), Cherednychenko (87. Ivančík), Vrábel (49. M. Fábry), Bahia (64. Chobot)

SK Slavia Praha: Premysl (62. Vantruba) – Čermák (58. Vejvar), Perák (69. Červ), Zelenay, Kúdela, Stoch (C) (82. Mareš) Baluta), Škoda (27. Musa), Frydrych, Traore (85. Žežulka), Pokorný

Rozhodovali: Michlian – Galo, Zemko

Góly: 60. Vejvar 81. Stoch

ŽK: Michlian -. Galko, Zemko

Na otvárací zápas zrekonštruovaného štadióna pod Zoborom sme si pozvali aktuálne prvé mužstvo českej tabuľky. Prvú šancu v zápase mal Miňo Stoch, keď sa sám rútil na Hrošša, ale ten ho vychytal. Ani jedno z mužstiev si dlho nedokázalo vytvoriť šancu, z ktorej by dostalo svojho súpera pod tlak. Nebezpečné ohrozenie našej bránky prišlo v 26. minúte, keď Jaro Machovec takmer stečoval loptu do domácej bránky. Hostia zahrávali roh, ale nijak vážne Hroššovu bránku neohrozili. Snažili sme sa otvoriť skóre, ale obrana Slavie bola pozorná. Do šance sa po pol hodine hry dostal Bahia, ale obranca hostí mu nedovolil ideálne zakončiť. V 35. minúte pred našou šestnástkou stratil loptu Machovec a do šance sa dostal Baluta. Jeho mäkký oblúčik Hroššo poľahky spacifikoval. O minútu na to Cherednychenko potiahol loptu po pravej strane, jeho center si hosťujúci obrancovia takmer tečovali do vlastnej siete. Na druhej strane Chovanec potiahol loptu, poslal vysoký center na Cherednychenka, no jeho strela z prvej preletela vysoko nad bránu. Na konci prvého polčasu sa k strele dostal Machovec, no jeho pokus bol stečovaný na rohový kop.

Po zmene strán obe mužstvá vstúpili do zápasu veľmi svižne, ale gól sme nevideli. V 60. minúte sa skóre menilo prvýkrát, keď Stoch vystrelil spoza šestnástky, Hroššo loptu vyrazil pred seba a Vejvar ju z tesnej blízkosti dorazil do siete. 0:1 Po rýchlom brejku sa pred našu bránku dostal opäť Stoch, no jeho strelu z hranice šestnástky Šípoš vychytal. V 70. minúte sa do šance dostal Zelenay, no brankár Šípoš ho zoči – voči fantasticky vychytal. Skóre zápasu sme mohli vyrovnať v 72. minúte, keď Guláš dobre povykrúcal obrancov hostí v pokutovom území, prihral na hranicu šestnástky Machovcovi a ten poslal loptu vysoko nad. V 81. minúte išla Slavia už do dvojgólového vedenia, keď si Miňo obhodil Dubeňa a jeho strela spoza šestnástky doletela až do našej brány, čím uzavrel skóre duelu na konečných 0:2.

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,Dnes to malo nielen futbalový, ale aj spoločenský rozmer. Dôležité je, že v Nitre je nový štadión, ktorý sme slávnostne otvorili. Privítali sme kvalitného súpera a myslím si, že sme ponúkli priestor aj našim hráčom z akadémie, aby sa predstavili v seniorskom futbale. V lige a v pohári musíme hrať lepšie. Dnes to bolo pre ľudí.“