FK Senica: Taborda – Otrísal (C), Krč (76. Deretti), Nirennold, Castaneda, Celis (83. Solano), Tešija, Herrera (63. Petshi), Asmah, Dias, Kotula

FC Nitra: Hroššo – Kunik (22.Guláš), Farkaš (60. Machovec), Križan, Chovanec, Šimončič (C), Kóňa, A. Fábry, Charizopulos, Vestenický (89. M. Fábry), Taiwo

Rozhodovali: Smola – Hrmo, Poláček

Góly:  Petshi (84.) – A. Fábry (58.)

ŽK: Machovec

6. kolo Fortuna Ligy nás prinieslo na Záhorie. V 12. minúte sme mali obrovskú šancu, Taiwo predviedol dobrý nábeh do pokutového územia, ale jeho následné zakončenie brankár Taborda na dvakrát vychytal. Senica sa tlačila do zakončenia, ale do vážnejšieho ohrozenia našej bránky sa nedostala. Dlho sa hral medzišestnástkový futbal. V 27. minúte sa do šestnástky tlačil Vestenický, loptu si dal na dlhú nohu a domáci obranca ho odzbrojil. O minútu na to Ján Chovanec presne odcentroval do pokutového územia, našiel hlavu Vestenického, ale jeho zakončenie famózne zneškodnil brankár Taborda. Do šancí sa tlačila aj Senica, ale ich strelecké pokusy sme dokázali spacifikovať. V 35. minúte sa k strele z veľkej vzdialenosti dostal domáci hráč, jeho strelecký pokus len tesne preletel nad Hroššovou bránkou. Na druhej strane sa k strele dostal Chari a brankár Taborda musel jeho strelu vyraziť. V závere prvého polčasu Taiwo oklamal obrancov a prenikol s loptou do pokutového územia, presnou prihrávkou našiel Vestenického, ale jeho zakončenie výborne pokryl domáci brankár. K odrazenej lopte sa ešte dostával Guláš, ale tomu nebola umožnená presná dorážka vďaka zásahu domáceho obrancu a lopta skončila nad bránou.

Prvú šancu v druhom polčase sme mali v 49. minúte, keď Fábryho center dopadol na hlavu Vestenického, ale slabé zakončenie kryl brankár Taborda. V 52. minúte domáci zahrávali rohový kop , Asmahov center vystihol Kóňa a nebezpečenstvo bolo zažehnané. Do vedenia sme išli v 58. minúte, keď Taiwo presnou prihrávkou vysunul Chovanca do pokutového územia, ten následne našiel pred bránou dobre postaveného Aďa Fábryho, ktorý presnou strelou otváril skóre stretnutia. 0:1 V 65. minúte domáci zahrávali priamy kop z hranice šestnástky a lopta len tesne preletela nad Hrošovou bránkou. V 84. minúte sa domácim podarilo vyrovnať. Senica zahrávala rohový kop, Asmahov center najprv padol na hlavu Diasa, jeho pokus famóznym zákrokom zneškodnil Hroššo, ale k dorážke sa dostal Sacha Petschi a ten vo svojom prvom zápase vo Fortuna lige mieril presne. 1:1 V závere sa Taiwo dobre uvoľnil, ale z tesnej blízkosti trafil žrď, a tak sme si po 6.kole FL pripísali do tabuľky jeden bod.

Ivan Galád, hlavný tréner: „Dnes sme boli lepší ako súper, vypracovali sme si veľa šancí, premenili sme len jednu. Dali sme jeden gól a už tradične, v závere sme inkasovali. Veľmi sme chceli vyhrať, hráči predviedli pekné akcie, pekný futbal. Keď takto budeme pokračovať, víťazstvá prídu. Boli sme lepší a mali sme vyhrať.“

Zdroj foto: Dominik Tvrdý