FC Vion Zlaté Moravce – Vráble B – FC NITRA B 1:2 (0:1)

FC Vion Zlaté Moravce – Vráble B:  Pichňa – Zelník, Miličevič, Šlachta (C), Krkoška, Balko, Švajlen (67. Zrubec), Plešivka, Švec, Karlík, Budinský

FC NITRA B: Šípoš – Dubeň, Homola (46. Toma), Chobot, Steinhübel, M. Fábry (C), Vrábel (78. Franko), Fabiš, Guláš (76. Hambálek), Straňák, Macho

Rozhodovali: Santa – Hrenák, Klabník

Góly: Budinský (90.) – M. Fábry (24), Guláš (65.)

ŽK: Zelník – Macho, Homola, M. Fábry

Prvú veľkú šancu v zápase sme mali v 5. minúte, keď sa pred domácim brankárom ocitol Chobot ale z tesnej blízkosti nedal. O pár minút na to, sa Marek Fábry rútil sám na brankára, ten ho však vychytal. V 23. minúte Fabiš z pravej strany našiel centrom v pokutovom území opäť Mareka Fábryho a ten otvoril skóre, 0:1. Kontrolovali sme dianie na ihrisku a domáci sa do šancí dostávali len sporadicky. V dobrej šanci sa ocitol aj Steinhübel, ale jeho strela si nenašla cestu do bránky. Po zmene strán obraz hry pokračoval. My sme tvorili hru a domáci len nakopávali loptu smerom dopredu. Po rýchlom brejku sa v 65. minúte presadil Guláš, 0:2. Pätnásť minút pred koncom riadnej hracej doby Fábry napriahol spoza šestnástky, no jeho strela letela vysoko nad domácu bránku. Definitívnu bodku zápasu mohol dať Chobot v 87. minúte po peknej individuálnej akcii, ale jeho strela z vnútra šestnástky len tesne minula pravú žrď. V samom závere domáci zahrávali rohový kop a po trme – vrme v našom pokutovom území sa presadil Budinský, 1:2. Do konca zápasu sme si víťazstvo postrážili a do tabuľky sme si pripísali druhé víťazstvo v sezóne.

Andrej Štefanka, hlavný tréner: ,,Dnešný zápas musím hodnotiť pozitívne. Na ťažkej pôde, proti kvalitnému súperovi sme podali disciplinovaný a obetavý výkon, ktorý nám v dnešnom zápase priniesol vytúžené tri body. Z môjho pohľadu sme si víťazstvo určite zaslúžili a nebolo vôbec náhodné.“