V Nitre nový tandem športových riaditeľov

Náš klub rozširuje svoje rady. Na pozíciu športové riaditeľa klubu nastúpil Marián Süttő, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil ako hlavný tréner A-mužstva vo Zvolene. „Ponuku športového riaditeľa mi navrhol Ľubomír Moravčík. Spolu s predstavenstvom klubu sme o tom dlho debatovali. Hlavnou náplňou mojej práce bude koordinácia športového úseku, nastolenie filozofie, doplňovanie kádrov, skauting hráčov a nebojím sa povedať, že aj riešenie sporov medzi trénermi. V princípe ide o prepojenie vedenia klubu, trénerov a hráčov.“ „Maňo“ vie, že klub potrebuje stavať na kvalitnej východe mladých hráčov. „Vytvorili sme nový model, juniorka sa spojila s tímom U19, ktorým chceme dobrým tréningovým procesom uľahčiť hráčom prechod do seniorskej kategórie. My nie sme klub, ktorý má možnosť nakupovať drahých hráčov, chceme si ich produkovať a preto výchova mládeže zohráva u nás veľmi dôležitú úlohu.“ Do neľahkej funkcie nastupuje nový športový riaditeľ s jasnou víziou. „Chcem sa pričiniť o to, aby ľudia v Nitre sa nechodili iba na nový štadión, ale hlavne na dobrý futbal. Budeme sa snažiť etablovať Nitru v povedomí verejnosti a stabilizovať mužstvo tak, aby sme aj my mohli jedného dňa pomýšľať trebárs aj na zisk titulu v najvyššej súťaži.“

Personálna výmena nastala aj na poste športového riaditeľa mládeže, Michal Kuruc sa stal asistentom pri seniorskom mužstve a na miesto šéfa mládeže zasadol Igor Demo. Bielo-modrá futbalová legenda už  pôsobila v štruktúrach nášho klubu, a tak chopiť sa funkcie nepredstavovalo žiadny problém. Igor sa na novú pracovnú výzvu veľmi teší. „Mojou úlohou bude koordinácia trénerov, zápasov a turnajov. Čas ukáže či to bola dobrá voľba. Osobne poznám všetkých členov klubu, trénerov aj zamestnancov. Aj keď som v klube nepôsobil, trávil som tu množstvo času a preto som rád, že som sa vrátil. Nitra je moja srdcovka,“ dodáva na záver.

Komentáre