Kiryat Shmona FC – FC Nitra 0:1 (0:1)

Kiryat Shmona FC – FC Nitra 0:1 (0:1)

 

Kiryat Shmona FC: Zuabi – Shrungin, Oinis, Nahmias, Magbo, Taira, Garcia, Lakav, Hasselbank, Rian, Abuhafira

FC Nitra: Hroššo (60. Šípoš) – Kunik (45. Fabiš), Križan, Farkaš, Chovanec, Šimončič (46. Macho), Kóňa (46. Machovec), A. Fábry (46. Charizopulos), Steinhübel (65. M. Fábry), Taiwo (46. Kotrík), Chobot

Rozhodovali: Chromý – Pozor, Jankovič

Góly: A. Fábry (39.)

Prvú šancu v zápase mal súper v 4. minúte, keď sa do našej šestnástky rútil domáci hráč, lopta však len tesne minula bránku. My sme sa postupne dostávali do šancí, ale bránku súpera sa nám nepodarilo ohroziť. V 12. minúte Kóňa vystrelil spoza šestnástky, ale jeho strelecký pokus neohrozil bránku izraelského mužstva. O štyri minúty domáce mužstvo zahrávalo rohový kop, Hroššo nemusel zasahovať. Ani jedno z mužstiev si nedokázalo vytvoriť vyloženú gólovú šancu, z ktorej by vážnejšie ohrozili bránku súpera. V 34. minúte sme zahrávali rohový kop, Aďo Fábry poslal loptu na hlava Šimončiča, ale ten loptu nenasmeroval do priestoru bránky. O pár minút sa do zakončenia dostal Aďo Fábry, no opečiatkoval pravú žrď bránky. V 39. minúte sa k strele opäť dostal Aďo a jeho projektil z dvadsiatich metrov nedal goalmanovi šancu.

Do druhého polčasu urobil tréner Galád niekoľko zmien. Dlho sa hral medzišestnástkový futbal. V 70. minúte sa do šance dostal striedajúci Marek Fábry, ale loptu z tesnej blízkosti poslal nad. Na druhej strane sa v 80. minúte do zakončenia dostalo izraelské mužstvo, ale brankár Šípoš si s ňou hravo poradil. Do záverečného hvizdu sme si vedenie postrážili a prípravný zápas sme vyhrali najtesnejším rozdielom.

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,S mužstvom z Izraela nehrávame často, preto sme sa na tento zápas poctivo pripravili. Chceli sme ich poraziť, čo sa nám aj podarilo. Pozeráme sa už na ligu a na veci, ktoré s ňou súvisia, to znamená nový štadión, krásni súperi a súťaž, z ktorej máme radosť.”

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre