MTK Budapest – FC NITRA 3:3 (3:1)

MTK Budapest: Kicsak – King, Gengeliczki, Szelin, Deutsch, Kanta, Vass P. Schafer, Bognár, Kulcsár, Lencse

FC Nitra: Hroššo – Kunik, Križan (46. Farkaš), Niba (80. Straňák), Chovanec (46. Fabiš), Šimončič (63. Macho), Kóňa (46. Machovec), A. Fábry, Chobot (46. Kotrík), Popin (46. Chari), Taiwo

Rozhodovali: doplníme

Góly: Lence (4.), Kanta (11. z 11m), Kulcsár (25.) – Taiwo (36. a 92.), A. Fábry (79.)

Na predposledný prípravný zápas sme vycestovali k nováčikovi v najvyššej maďarskej súťaži MTK Budapešť. Skóre zápasu sa prvýkrát menilo už v 4. minúte, keď našu zlú rozohrávku zachytili súper a strelou spoza šestnástky prestrelil všetko. O minútu na to sme zahrávali priamy kop, strelu Aďa Fábryho brankár vyrazil. V 11. minúte sme v pokutovom území nedovolene zastavili prenikajúceho hráča a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý maďarský hráč s prehľadom premenil. V 24. minúte poslal Kunik center z pravej strany, na loptu si najvyššie vyskočil Kóňa, ale jeho hlavička tesne minula súperovu bránku. O dve minúty súper pekne zakombinoval pred našou šestnástkou a skóre navýšil už na 3:0. V 36. minúte Kóňa dlhým centrom vysunul Taiwa, ktorý sa  predral do pokutového územia súpera a znížil. V 41. minúte našiel Fábry centrom Popina, ale ten sa hlavou nepresadil.

Na druhý polčas spravil tréner Galád niekoľko zmien v základnej zostave. Na začiatku druhého polčasu sa do šance dostal Taiwo, ale brankár ho vychytal. Hráči MTK sa snažili pridať gól, ale ich strelecké pokusy si nenašli cestu do našej bránky. V 62. minúte sa do zakončenia dostal Fábry, ale jeho strelu brankár vyrazil na roh. Stále sme sa tlačili smerom dopredu. V 75. minúte sme zahrávali priamy kop, lopta preletela tesne nad brvnom domáceho brankára. Znížiť na rozdiel jedného gólu sa nám podarilo po Fábryho strele z viac ako dvadsiatich metrov. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby poslal Taiwo prízemný center do šestnástky, ale Chari na loptu nedosiahol. V druhom polčase sme dominovali, tlačili sme sa do zakončenia a ohrozovali súperovu bránu. Naša snaha bola ocenená v samom závere stretnutia, keď Taiwo vyrovnal v nadstavenom čase.

Ivan Galád, hlavný tréner: „V prvom polčase predviedlo domáce mužstvo výborný výkon. Za stavu 3:0 sme si povedali ostrejšie slová a výsledok je, že sme remizovali a mohli sme aj vyhrať.“