V barážovom zápase ukázali domáci svoju kvalitu

MŠK Žilina: Volešák – Diaz (56. Balaj), Mráz, Pečovský (C), Holúbek, Hancko, Králik, Kaša, Mihalík (56. Jánošík), Chvátal (Vallo 72.), Káčer

FC NITRA: Hroššo – Chovanec, Niba, Križan, Kuník, Machovec, Šimončič (C) (67. A. Fábry), Militosyan, Kóňa (46. Kotrík), Fabiš (46. Charizopulos), Vestenický

Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Poláček

ŽK:  Kaša – Kuník

Góly: Mráz (12., 21.) Holúbek (37., 46.), Káčer (55.)

Na barážový zápas o postup do pohárovej Európy sme vycestovali na pôdu minuloročného majstra. V úvode sa obe mužstvá oťukávali. V 12. minúte prešiel center z ľavej strany od Hancka, prešiel na nekrytého Mráza a ten loptu hlavou upratal do siete. O minúty sme zahrávali rohový kop, Machovcov center našiel Nibu, ktorému sa ale nepodarilo skórovať. V 20. minúte sme sa dostali do veľkej šance, Chovanec centroval z ľavej strany, Králik odhlavičkoval loptu k Tomášovi Kóňovi, ktorý prudko vystrelil z vnútra šestnástky, ale trafil len Miloša Volešáka. Domáci sa dostali po protiútoku pred našu bránu. Diaz centrom z pravej strany našiel Mihalíka, ktorého pokus bol síce zblokovaný, no lopta sa odrazila priamo na nohu Samuela  Mráza a ten nemal problém skórovať. V 29. minúte sme mohli znížiť. Po prihrávke z pravej strany ustál Militosyan súboj s Jurajom Chvátalom a smeroval sám na bránu. Hokejovým blafákom prakticky oklamal Miloša Volešáka, no následné zakončenie smerovalo do bočnej siete. V 37. minúte to už bolo 3:0, keď Juraj Chvátal posunul loptu na Jakuba Holúbka, ktorý si v šestnástke poradil s Nibom a strelou z ľavačky upratal loptu do siete.

Domácim hráčom vyšiel vstup do druhého polčasu. Jakub Holúbek sa predral cez dvoch našich hráčov, vystrelil spoza pokutového územia a presne mierenou strelou poslal loptu k ľavej žrdi brány Lukáša Hrošša. Na druhej strane sa do zakončenia dostal Militosyan, oprel sa do lopty, ale nasmeroval ju do bočnej siete brány Miloša Volešáka. V 54. minúte sa k zakončeniu dostal Chari, jeho pokus smeroval vysoko nad domácu bránku. O minúty na to, už bolo 5:0. Káčer si narazil loptu pred šestnástkou s Mihalíkom, následne vbehol do pokutového územia, obišiel Hrošša a poľahky skóroval. V 58. minúte Matúš Kuník centroval z pravej strany, ale lopta putovala priamo do rukavíc Volešáka. Naši hráči sa snažili skorigovať výsledok, ale nebolo nám dopriate. V 60. minúte sme zahrávali rohový kop, ktorý sme nezahrali ideálne a do brejku sa dostali Šošoni, po centri z ľavej strany si nabehol Filip Balaj, no šancu nepremenil. V 75. minúte sme zahrávali priamy kop, loptu si postavil Militosyan, ale nasmeroval nielen ponad múr, ale aj nad bránu domáceho gólmana. V 87. minúte sa Jánošík uvoľnil cez troch našich hráčov, ale strelu nenasmeroval do priestoru bránky. Tesne pred záverečným hvizdom sa dostal do zakončenia Kotrík, ale loptu poslal nad, a tak sme sa pod Dubňom rozlúčili s premiérovou sezónou po postupe do Fortuna ligy.

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,V športe niekedy treba uznať kvality súpera. Žilina dnes hrala výborne. Bola vo všetkých stránkach lepšia a zaslúžene vyhrala. Prajem im veľa šťastia v ďalších zápasoch.“