Lukáš Fabiš: ,,Ukázala sa sila nášho kolektívu“

Naši hráči sa sobotným víťazstvom 5:2 nad Senicou rozlúčili s nadstavbovou časťou Fortuna ligy. Víťazstvo sa nerodilo ľahko. Skóre otvoril v 27. minúte Vestenický, ale vedenie nám nevydržalo ani minútu a o vyrovnanie sa postaral Kováč. Aby toho nebolo na prvý polčas málo, Kóňa v 40. minúte fauloval hosťujúceho hráča v našom pokutovom území a Podhorín nariadenú penaltu premenil. Minútu pred koncom prvého dejstva Fabiš našiel presným centrom Chariho a ten hlavou vyrovnal. Po zmene strán sa začínalo odznova. Súpera sme zatlačili a do streleckej listiny sa postupne zapísali Šimončič, Vestenický a Farkaš. ,,Podali sme veľmi dobrý výkon. Strelili sme päť gólov, čo sa nestáva často. Som rád, že sa mi podarilo dať dva góly,“ neskrýval spokojnosť Tomáš Vestenický. Naši sa plne sústredili na súpera, skóre zápasu Michaloviec ich nezaujímalo. ,,Výsledky sme nesledovali, sústredili sme sa na hru. Keď ma tréner vystriedal, už som vedel, že sme v baráži. Teraz sa koncentrujeme na Žilinu.“  Vesťo sa so šiestimi gólmi stal najlepším strelcom nášho mužstva. ,,Nie je to len moja zásluha, ale celého tím. Samozrejme, chalani pracovali na tom, aby som dával góly a pomohol postúpiť mužstvu do baráže. To sa nám podarilo a dúfam, že v stredu potvrdíme, že sme kvalitné mužstvo.“

Pri absencii Matúša Kuníka dostal priestor na kraji obrany Lukáš Fabiš, ktorý mal prsty vo vyrovnávajúcom góle. ,,Bol tam center z ľavej strany, prepadlo to cez celú šestnástku. Kongo mi to vrátil a ja som nad ničím nerozmýšľal. Videl som tam troch našich hráčov a som rád, že som našiel Chariho, ktorý hlavičkou zakončil.“ Senica sa veľmi rýchlo vrátila do zápasu, keď sme si nedokázali postrážiť jednogólové vedenie. ,,Myslím si, že v tom hrala nekoncentrácia, ale povedal by som, že sa ukázala sila nášho kolektívu. Sme radi, že sa nám podarilo vyhrať a teraz máme šancu hrať o pohárovú Európu.“ Mladíkom Fabišovi a Križanovi v obrane pomáhali skúsení harcovnívi Chovanec s Farkašom. ,,Dávajú nám rady, snažia sa nás organizovať, čo sa týka taktického postavenia, kedy môžeme a nemôžeme ísť hore. Sú obrovskou oporou a je to tým, že majú obrovské skúsenosti.“

V základnej zostave sa v poslednom zápase objavil Pavol Farkaš,,Úvod zápasu bol dosť divoký. Dostali sme sa do vedenia a hneď z následného protiútoku sme dostali gól. To nás trošku pribrzdilo. Senica hrala vabank, bránili s tromi obrancami, dostávali sa do prečíslení a to nám robilo problém. Po góle na 3:2 sme kontrolovali zápas.“ Sedem gólov zápase, z toho päť v našej réžii, to sa nevidí často. Divák musel odchádzať spokojný. ,,Myslím si, že to bol asi náš najlepší zápas. Aj keď bolo tam ešte dosť chýb, ktoré by sme nemali robiť.“ Pred začiatkom sezóny sa na nás futbalová verejnosť pozerala cez prsty. Nielenže sa nám podarilo udržať  sa v lige, ale dostali sme sa do boja o pohárovú Európu. ,,Myslím si, že to je veľmi slušné. Zabojovali sme o to, čo sme chceli. Ideme to Žiliny a chceme sa pobiť o lepší výsledok.“