Gólové hody nám zabezpečili účasť v boji o Európsku ligu

FC NITRA:  Hroššo – Fabiš, Križan, Farkaš, Chovanec, Šimončič (C), A.Fábry (68. Machovec), Kóňa, Charizopulos (83. Vencl), Vestenický (79. M. Fábry), Militosyan

FK Senica: Milošovič – Otrísal, Krč (67. Ľupták), Kováč, Medveděv (75. Kučera), Suchan, Celis (63. Mertišák), Podhorin, Vaščák (C), Šefčík, Kitambala

Rozhodovali: Glova – Hrmo, Chládek

ŽK: Farkaš, Šimončič – Medveděv

Góly: Vestenický (27. a 66.), Charizopulos (45.), Šimončič (56.), Farkaš (85.) – Kováč (28), Podhorin (39. z 11m)

V poslednom zápase nadstavbovej časti sme vyzvali hráčov zo Senice. V 3. minúte Militosyan z vnútra šestnástky poslal oblúčik, ktorý musel Milošovič skrotiť na dvakrát. V 8. minúte smeroval do našej šestnástky center, na ktorý si vyskočil Kováč, ale loptu nasmeroval do stredu bránky. O dve minúty Militosyan hľadal prihrávkou Kóňu v šestnástke, no lopta  mu ideálne nesadla. Po viac ako štvrťhodine hry, Militosyan pripravil loptu Charimu ako na podnose, ale jeho strelu zablokovali senickí obrancovia. V 21. minúte sa v šestnástke uvoľnil Celis, ale Hroššo bol pripravený. V 27. minúte Chari vysunul Vestenického a ten sa zoči-voči Milošovičovi nemýlil. Naše vedenie netrvalo ani minútu, keď Jakub Krč peknou prihrávkou do šestnástky našiel Kováča a ten sa presadil pri nedôraznom bránení našich hráčov. Následne Kóňa nedovolene zastavil útočníka hostí v pokutovom území a hlavný rozhodca nariadil penaltu. Loptu si na biely bod postavil Podhorin a hostí poslal do vedenia. Do ďalšej dobrej šance sa dostal Kitambala, ale trafil ľavú žrď Hroššovej bránky. Tesne pred koncom prvého polčasu poslal Fabiš dobrý center do šestnástky, na ktorý si najvyššie vyskočil Chari a vyrovnal.

Po zmene strán sa obe mužstvá snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale ani jeden streleckú pokus neskončil v sieti. V 56. minúte sa k lopte dostal Šimončič, potiahol loptu na hranicu šestnástky a jeho tvrdý projektil skončil v bráne. O dve minúty Vestnický potiahol loptu na hranicu šestnásky, jeho strelu stečoval hosťujúci obranca, následne sa k lopte dostal Militosyan a jeho hlavičkový pokus sa takmer dokotúľal až za bránkovú čiaru. V 66. minúte sme išli už do dvojgólového vedenia, keď sa po Militosyanovom centri z ľavej strany dostal k lopte Vestenický, ktorý vystrelil ľavačkou a s prispením Podhorina prekonal brankára. V 73. minúte sme sa opäť dostali do veľkej šance, keď Machovec krásnym centrom z ľavej strany našiel v súperovej šestnástke Chariho, no ten mieril tesne vedľa. Vedenie sme držali pevne vo svojich rukách. V 84. minúte sme zahrávali rohový kop, na ktorý si najlepšie vyskočil Farkaš a uzavrel skóre zápasu na 5:2. Víťazstvom sme si zabezpečili siedmu priečku a tým aj účasť v baráži o Európsku ligu. Prvý barážový zápas nás čaká už v stredu proti MŠK Žilina.

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,V športe nie je nič ľahké, ani dnešný zápas nebol ľahký. Chcem vyjadriť rešpekt hráčom, nie len za dnešný zápas, ale za celú sezónu. Ako nováčik si vybojovali play-off, v ktorom sa pokúsime byť takým milým, pozitívnym prvkom v tejto zvláštnej súťaži. Táto druhá skupina o udržanie stratila parametre, nie výkonnostné, ale mediálne parametre najvyššej súťaže. Ja som veľmi smutný z modelu, ktorý je. Rešpektujem hráčov, rešpektujeme súpera a tešíme sa do Žiliny, kde máme veľa priateľov.“