V zápase rozhodla efektivita Michaloviec

FC Nitra – MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:1)

FC Nitra: Hroššo – Farkaš, Niba, Križan, Kunik, Machovec, Šimončič (C) (77. Lola), Charizopulos (50. A. Fábry), Kotrík, Militosyan (64. Valenta), Vestenický

MFK Zemplín Michalovce: Dariusz – Šimčák, Bednár (72. Turik), Kolesár (88. Jankauskas), Žofčák (C), Kovaľ, Sulley (46. Bragin), Mancila, Koscelník, Kavka, Tsubasa

Rozhodovali: Horváth – Vorel, Jankovič

ŽK: Križan, Machovec – Kavka

Góly: Machovec (20.) – Šimčák (38.), Koscelník (51.), Bragin (84.)

V 8. kole nadstavby FL sme v Zlatých Moravciach hostili MFK Zemplín Michalovce. Úvodná štvrťhodinka nepriniesla veľa futbalovej krásy a ani jedno z mužstiev nedostalo do vyloženej šance. V 18. minúte sa tlačil Chari do zakončenia, ale obranca mu nedovolil zakončiť. O dve minúty sa k strele odhodlal Machovec a jeho projektil spoza šestnástky prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.  V 26. minúte Militosyan potiahol loptu do šestnástky, ale Mancilla ho nepustil do zakončenia. V následnej akcii sa v pokutovom území na malom priestore obtočil Vestenický, jeho strela smerovala do bočnej siete. Prvá vážnejšia šanca prišla v 32. minúte, keď hostia vybojovali roh. Na malý moment nás zatlačili, ale nijako vážne sa im nepodarilo ohroziť našu bránu. Na druhej strane sa do úniku dostal Militosyan a jeho strela len tesne minula ľavú tyč Dariuszovej bránky. Naši hráči boli pri chuti. V ďalšej gólovej šanci sa ocitol Vestenický, ale hosťujúci brankár bol na svojom mieste. Následne nás Michalovce trochu zatlačili a ich snaha bola ocenená gólom v 38. minúte, keď sa Šimčák presadil z vnútra pokutového územia. V 43. minúte hostia pohrozili centrom do našej šestnásty, ale Lukáš si svoju svätyňu v závere prvého polčasu ustrážil.

Po zmene strán sme začali aktívnejšie. Vestenický sa dostal k strele, lopta mu ale ideálne nesadla a brankára neohrozil. Do dobrej šance sa dostal Militosyan, jeho strelu z uhla brankár kryl. Staré známe nedáš – dostaneš sa opäť potvrdilo v 51. minúte, keď na opačnej strane dobre reagoval na center z ľavej strany Martin Koscelník a strelou k žrdi prekonal Lukáša Hrošša. V 54. minúte sa do dobrej šance dostal Kotrík, loptu ale nespracoval ideálne a jeho strelecký pokus obranca vyrazil na roh. V 75. minúte Valenta sklepol center pre Vestenického, ktorého strela z hranice šestnástky smerovala do stredu bránky. V 80. minúte sme zahrávali rohový kop, Vestenického hlavička smerovala mimo bránky. O štyri minúty na to, išli hostia už do dvojgólového vedenia. Martin Koscelník poľahky odcentroval z pravej strany, našiel Vladislava Bragina a ten hlavičkou k pravej žrdi nedal šancu Lukášovi Hroššovi.

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,My sme z výsledku veľmi smutní, ale treba sa k tomu postaviť chlapsky. V prvom polčase vieme nájsť pozitíva, hrali sme agresívne s množstvom šancí, mohli sme vyhrávať 3:0. Súper rozhodol efektivitou.“