Gól v závere rozhodol stretnutie na Horehroní

FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra 1:0 (0:0)

 

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko (C), Turňa, Tereschenko (57. Njire), Dordevič, Leško, Krivák, Opoku, Wiezik (72. Lepieš), Sedláček (90. Breznaník), Baez

FC Nitra: Hroššo – Fabiš, Niba, Križan, Kuník, Macho, Kóňa (C), A. Fábry (82. Charizopulos), Kotrík (74. M. Fábry), Vestenický, Militosyan (53. Valenta)

Rozhodovali: Glova – Benko, Jánošík

ŽK: Macho, Kóňa

Gól: Njire (87.)

 

V rámci  7. kola nadstavbovej časti FL sme vycestovali do Podbrezovej, kde nám v základe nastúpilo deväť odchovancov.  V úvode zápasu sme kombinovali na polovičke súpera, ale do vážnejšieho ohrozenia Kuciakovej bránky sme nedostali. V 12. minúte sa Sedláček odhodlal k strele, s jeho prízemným pokusom si Hroššo poradil. O päť minút domáci zahrávali rohový kop, ale hlavička Wiezika smeroval nad našu bránu. V 23. minúte Militosyan poslal strielaný center na domácu bránku, lopta skončila tesne nad brvnom. V nasledujúcej šanci sa opäť ocitol Militosyan, jeho dobrý strelecký pokus, z vnútra šestnástky, rozvlnil bočnú sieť. Skupina nitrianskych fanúšikov neustále povzbudzovala našich hráčov. Po viac ako polhodine hry sa k strele odhodlal Aďo Fábry, jeho pokus preletel iba tesne nad. Na druhej strane sa k strele dostal Opoku, Lukáš bol na svojom mieste. V 39. minúte Kotrík poslal dobrý center na bližšiu žrď, kde číhal Vestenický, ale jeho strelu z tesnej blízkosti Kuciak zneškodnil.

V úvode druhého polčasu sme zahrávali rohový kop, ale Fábryho center nenašiel svojho adresáta. Domáci to skúšali centrovanými loptami, bez väčšieho ohrozenia našej bránky. V 57. minúte sa k strele dostal Leško, ale tá smerovala vysoko nad, a tak Lukáš nemusel zasahovať. O desať minút sme zahrávali štandardnú situáciu z pravej strany, Kóňova strela pohladila hornú sieť. Domáci sa snažili skórovať, ale ich strelecké pokusy si nenašli cestu do našej bránky. V 72. druhej minúte smeroval do šestnástky Podbrezovej dlhý aut, Vestenický predĺžil na Kotríka, ktorého strela z pravej strany smerovala vysoko nad domácu bránku. V 75. minúte sa do zakončenia dostal Lepieš, jeho pokus do stredu bránky vychytal Hroššo. O tri minúty domáci zahrávali priamy kop, Leško však trafil len múr. V 80. minúte sa do dobrého úniku dostal Vestenický, loptu poslal nad Kuciakovu bránu. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby sa do zakončenia dostal Ofosu, Lukáš jeho pokus vyrazil na roh. V 87. Miroslav Viazanko potiahol loptu k šestnástke, prihral po zemi do druhej vlny, kde si nabehol striedajúci Njire a presnou strelou do protipohybu Hrošša rozvlnil sieť. V záverečných minútach sa nám, napriek sľubným šanciam, vyrovnať nepodarilo.

 

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,Bol to vyrovnaný, remízový zápas, ktorý určite mohol mať aj vyššie parametre. Domáci boli šťastnejší a vyhrali obdivuhodným sólom, myslím, najstaršieho hráča na ihrisku. My sme mali predtým veľkú šancu a z protiútoku sme dostali rozhodujúci gól.“ 

 

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

 

 

 

Komentáre