,,Veríme vo víťazstvo,“ avizuje kapitán Šimončič

Nadstavbová časť Fortuna ligy sa blíži do polčasu. V sobotu podvečer nastúpime na zápas 5.kola, v ktorom si zmeráme sily s Koniarmi z Prešova. Súpera privítajme v našom prechodnom domove v Zlatých Moravciach. S východniarmi máme v sezóne veľmi príjemnú bilanciu, v oboch vzájomných zápasoch sme bodovali naplno a brankár si v oboch zápasoch udržal čisté konto. Hlavný tréner A-mužstva Ivan Galád by bol rád, keby sme dokázali zopakovať predošlé výsledky. ,,My by sme chceli veľmi vyhrať. V tomto ročníku sme s nimi hrali dvakrát, strelili sme im šesť gólov a získali sme šesť bodov. V tomto trende chceme pokračovať, ale rešpektujeme ich schopnosť.“ Tabuľkové postavenie aj vzájomná bilancia nás síce stavia do pozície favorita v zápase, ale lodivod nášho tímu nezabúda na fakt, že vo futbale je možné všetko. ,,Vidíme to aj v Lige Majstrov, že favoriti v zápasoch zakopnú. Vo futbale sa nedá nič predpovedať. My ale veľmi chceme vyhrať.“ Sobota sa blíži a kabína hlási, že je na zápas pripravená. ,,Clapci sú mladí, svieži a plní optimizmu. Verím, že sa im podarí to, o čo sa snažia už niekoľko kôl,“ dodáva hlavný tréner.

Lukáš Fabiš dobre vie, že čísla hovoria v náš prospech, ale zápas vždy začína od 0:0. ,, Aj keď tieto štatistky napovedajú, že to môže byť ľahký zápas, nebude to tak. Prešov aktívne bojuje o záchranu. My sa budeme snažiť hrať našu hru a konečne sa naladiť na víťaznú vlnu.“  Počasie sa konečne umúdrilo, príjemné jarné teploty lákajú tráviť čas vonku. Mladý krajný bek verí, že sa naši fanúšikovia rozhodnú stráviť sobotný podvečer na štadióne a my sa budeme môcť spoľahnúť na ich podporu v zápase. ,,Toto je ideálne počasie na futbal. Dúfam, že prídu fanúšikovia na zápas, ich podpora nám dodáva silu.“ 

Kapitán mužstva Miloš Šimončič predpokladá, že v sobotu to bude s Prešovom odlišný zápas, ako boli tie dva hrané na jeseň. Dúfa ale, že to bude opäť so šťastným koncom pre nás. Na otázku, čo nás v sobotu čaká odpovedá jednoznačne. ,,Všetci veríme, že po dlhšej dobe konečne víťazstvo.“ Miloš je skúsený futbalista, uvedomuje si, že pozitívna bilancia so súperom nám nezaručuje jednoznačný priebeh v zápase. ,,Ťažko povedať. Myslím si, že to bude úplne iný zápas ako tie dva predošlé. Podľa mňa to bude o jednom, možno o dvoch góloch. Boli by sme veľmi radi, keby sa nám podarilo zopakovať tie výsledky.“ Naši hráči majú pred sebou jasný cieľ a v sobotu vydajú zo seba maximum. ,,Na posledné výsledky sa nechceme pozerať, zaujíma nás iba tento zápas, aby sme ho zvládli. Motiváciu máme danú. Chceme skončiť na siedmom mieste, aby sme zabojovali o baráž. To je naša najväčšia motivácia.“

 

Vzájomné zápasy:

4.8.2017
FC Tatran Prešov – FC Nitra 0:4 (0:0)
Góly: Kóňa (60.), Valenta (70.), Chovanec (74.), Šimončič (83.)
627 divákov

28.10.2017
FC Nitra – 1.FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)
Góly: Balaj (67. z 11m), Ivančík (69.)
1230 divákov

 

 

Komentáre