FC NITRA B – FC Slovan Galanta 2:1 (2:0)

FC NITRA B – FC Slovan Galanta 2:1 (2:0)

 

FC NITRA B: Šípoš – Galko (C), Križan, Dunda, Peseky (71. Kinče), Lola (85. Mesároš), Abrahám, A. Fábry, M. Fábry (62. A. Zelenka), Vencl, Macho

FC Slovan Galanta: Šálka – Madarász (46. Eliáš), Jakabovič, Vdovjak, Tomiš, Hlavna, Korman (60. Pinte), Pecho (75. Popluhár), Kočiš (C) (82. Marafkó), Herceg, Lenárt (63. Jakubjak)

Rozhodovali: Kišš – Farkaš, Birkus

Góly: Abrahám (39.),  A. Fábry (45.) – Jakubjak (86.)

ŽK: Galko, Záhon Peseky – Pecho, Lenárt

 

Zápas ovplyvnil terén aj silný vietor, ktorý nedovolil našim hráčom rozvinúť technicko- kombinačnú hru. Hostia veľmi dobre bránili a dostupovali našich hráčov. Naši hráči využili dôraz v šestnástke a skóre sa podarilo otvoriť Abrahámovi po odrazenej strele. Minútu pred koncom prvého polčasu po veľmi peknej individuálnej akcii si Aďo Fábry narazil loptu s Marekom Fábrym a ten zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Hostia vstúpili do druhého polčasu aktívne, ale naša obrana pracovala veľmi dobre a nedovolili sme súperovi dostať sa do vyloženej šance. Hosťom sa podarilo skórovať až štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby, keď sa po centri z pravej strany hlavičkou presadil hosťujúci hráč. Zverenci trénera Štefanku si pripísali už štvrté víťazstvo v rade.

 

Andrej Štefanka, hlavný tréner: ,,Z môjho pohľadu zápas podpriemernej úrovne. Vzhľadom na tabuľkové postavenie mužstiev by som očakával aktívnejší, atraktívnejší futbalový zápas. Boli sme efektívnejší a to rozhodlo. Zápas bol vybičovaný emóciami a bol viac – menej súbojový. Nás teší víťazstvo.“ 

Komentáre