Po bezgólovej remíze si Hroššo pripísal štrnástu nulu

FC NITRA – FC Železiarne Podbrezová 0:0

 

FC Nitra: Hroššo – Fabiš, Niba, Farkaš, Kuník, Kóňa, Šimončič, Steinhübel (57. A. Fábry), Kotrík, Charizopulos (79. M. Fábry), Militosyan (41. Vestenický)

FC Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko (K), Turňa, Kostelný (36. Jedinák), Tereshchenko, Leško, Krivák, Bilič, Opoku (69. Kolesár), Grzegor, Sedláček

Rozhodovali: Kráľovič, Weiss, Berenčík

ŽK: Vestenický

V prvú aprílovú sobotu sme nastúpili na 4. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy. V 5. minúte sme zahrávali rohový kop, ale bránku sa nám nepodarilo ohroziť. O dve minúty na našu bránku smerovala nebezpečná strela, Lukáš si s loptou na dvakrát poradil. V 9. minúte sa k strele odhodlal Chari, brankár Kuciak však nemusel zasahovať. V 16. minúte Militosyan poslal z pravej strany center do šesnástky, ale s loptou si poradili obrancovia súpera. Na druhej strane sa do šance dostal Grzegorz, loptu  poslal tesne nad brvno Hroššovej bránky. V 27. minúte sa k strele dostal Niba, ktorého projektil neohrozil brankára hostí. Dve minúty na to sa k strele dostal Sedláček, jeho strelecký pokus odhlavičkoval Kóňa. Steinhübel dobre potiahol loptu do šestástky, poslal prihrávku na Kotríka, ktorého strelu z tesnej blízkosti stečovali hosťujúci obrancovia. V 38. minúte sa z hranice pokutového územia dostal k strele Chari, s jeho prízemnou strelou si brankár Kuciak poradil. Pred koncom prvého polčasu sa v pokutovom území snažil presadiť Grzegorz, ale Farkaš mu nedovolil vystreliť. V nadstavenom čase sme sa po rýchlej akcii dostali do pokutového územia Podbrezovej. Vestenického strela z otočky prevetrala Kuciakove rukavice.

V úvode druhého polčasu Vestenický vysunul Chariho do šestnástky, no toho odzbrojil obranca hostí. V 53. minúte hostia zahrávali štandardnú situáciu. Sedláčekovu strelu ztečoval múr na roh. O tri minúty Leško poslal nebezpečnú strelu na našu bránku, no Lukáš Bol na svojom mieste. Chari sa v 58. minúte dostal k strele, jeho strelecký pokus opečiatkoval brvno Kuciakovej bránky. O dve minúty sa do šance dostal Kuník, jeho strela tesne presvišťala okolo Kuciakovej bránky. V 68. minúte Aďo Fárby potiahol loptu do šestnástky, poslal ju na hlavu Kotríka, no jeho hlavičkový pokus smeroval nad. Do šance sa dostali aj hráči Podbrezovej, ale Lukáš bol na svojom mieste. V 77. minúte Aďo Fábry vystrelil spoza šestnástky, jeho strelu brankár schoval v náručí. V 80. minúte bol malý moment bol prerušený zápas, kvôli spustenej závlahe. V 83. minúte sa Vestenický rútil do pokutového územia, Kuciak jeho strelu vyrazil. Do dobrej pozície sa dostal Šimončič jeho strela z vnútra šestnástky len tesne minula hosťujúcu bránku. Pred koncom zápasu sa k strele dostal hosťujúci hráč, Lukáš strelu kryl. V nadstavenom čase sme zahrávali rohový kop, gól sa nám streliť nepodarilo. Z následného protiútoku sa do šance dostali hostia, ale bez gólového zakončenia.

 

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,V dnešnom zápase nám chýbala taká ľahkosť a futbalovosť. Nie sme spokojní ako sme sa prezentovali. Musím uznať, že tých posledných sedem zápasov Podbrezovej nie je náhoda. Musíme byť v budúcnosti oveľa futbalovejší, presvedčivejší. Nehráme v domácom prostredí, všetci to vieme, ale aj tak si predstavujem náš výkon oveľa futbalovejší.“ 

 

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre