Pod Zoborom sa predlžovali zmluvy

Vedenie nášho klubu sa dnes dohodlo na predlžení spolupráce s päticou hráčov. ,,Prebiehali dlhé jednania, ale máme to za sebou. Nie je to v dnešnej dobe jednoduché, ale nám sa podarilo dohodnúť. Opäť sme sa priblížili k tomu, čo náš klub zdobí a to je práca s vlastnými hráčmi a v rámci svojich možností. Chcel by som sa poďakovať hráčom za ich ústretovosť a lojalitu k nášmu klubu. Prejavili svoje srdce, ktoré patrí FC Nitra,“ vyjadril sa predseda predstavenstva Marián Valenta. Klub sa na predĺžení spolupráce dohodol s Milošom Šimončičom, Róbertom Valentom a Christiánom Steinhübelom do 31.12.2019 a s ich mladšími spoluhráčmi Andrejom Fábrym a brankárom Dávidom Šípošom na dlhodobej zmluve do 30.6.2021. ,,Hráči, ktorí vyšli z našej mládeže cítia ku klubu ďaleko viacej, ako nejakí žoldnieri, ktorí k nám prídu iba za určitých finančných podmienok. Predstava nášho klubu a aj hlavného trénera je taká, že chceme s hráčmi pracovať dlhodobo. Je samozrejmé, že s niektorými hráčmi, ktorým končí zmluva, sme sa rozhodli ďalej nespolupracovať. Aj také veci prináša futbalový život.“  

Kapitán nášho áčka strávil takmer celý svoj futbalový život pod Zoborom. Na necelé tri sezóny si odskočil do susedného Rakúska, kde pôsobil v tíme SC Ritzing. V lete 2016 sa vrátil do Nitry a svoju zmluvu s rodným mestom predĺžil do konca roka 2019. ,,Tu som doma a tento klub mám rád, to sú hlavné dôvody, ktoré stoja za mojím rozhodnutím,“ hovorí na margo predĺženia svojho kontraktu tridsať ročný stredopoliar. Okrem Miloša sa na ďalšej spolupráci dohodli aj štyria jeho spoluhráči. ,,Je to znak toho, že vedenie klubu je s nami spokojné, chcú s nami ďalej spolupracovať a možno vybudovať okolo nás dobré a silné mužstvo.“ Veľká väčšina našej kabíny vzišla z klubu pod Zoborom a chlapci sa navzájom poznajú aj z predchádzajceho pôsobenia či už v Nitre, alebo iných kluboch. ,,Myslím si, že je dobré, že sa poznáme a máme skôr kamarátske vzťahy. V kabíne sme dobrá partia.“

 

Komentáre