MFK Zemplín Michalovce – FC NITRA 4:0 (1:0)

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Simčák, Kolesár (86. Matič), Zofčák (C), Turik, Danko (86. Antonov), Mancilla, Koscelník, Kavka, Tsubasa, Bragin (78. Kurminowski)

FC Nitra: Hroššo – Kunik, Križan (46. Farkaš), Niba, Vencl, Šimončič (C), Kóňa, A. Fábry (46. Lola), Charizopulos (63. Vestenický), Machovec, Militosyan

Rozhodovali: Pavlík – Benko, Perát

Góly: Kolesár (10., 55.), Danko (78.), Kurminowski (90.)

ŽK: Križan, Lola, Vencl

Na stretnutie 3. kola nadstavbovej časti sme vycestovali do Michaloviec. Zlý scenár sa začal napĺňať už od úvodu duelu, keď už v 10. minúte zatočil Kolesár loptu k žrdi, mimo dosah brankára Hrošša. Do dobrej šance sa opäť dostal Kolesár, avšak z mierneho uhlu minul bránu. Do konca prvého polčasu sa v ďalšej šanci ocitol Danko, ktorého samostatný nájazd vychytal Hroššo. Peter Kolesár sa nakoniec druhého gólu dočkal. Po zmene strán sa zbavil obrancov Nitry a poslal loptu cez nášho brankára do siete. Vzápätí strieľal Stanislav Danko nepresne, avšak ten istý hráč v 77. minúte zvýšil skóre stretnutia, keď v šestnástke dostal loptu do druhej vlny a prestrelil všetko. Na konečných 4:0 v nadstavenom čase uzavrel z prvej Kurminowski.

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,Vedeli sme, že v dlhodobej súťaži sa môže stať aj takýto zápas. Domáci dnes vyhrali zaslúžene, gratulujem im. Dnes to nebola tá Nitra, ktorú my budujeme, ale to sa stane. Budeme sa snažiť, aby sme už v najbližšom zápase ukázali našu kvalitu a silu, ktorú hráči majú.“

Zdroj foto: Miroslav Slávik