FK Senica: Holec – Sarpei (80. Krč), Zezinho, Chacón (64. Celis), Herrera, Podhorín, Ranko, Vaščák (C), Brašeň (72. Ďungel), Práznovský, Cuardos

FC NITRA: Hroššo – Fabiš, Križan, Niba, Vencl, Šimončič (C), Kóňa, Charizopulos (85. M. Fábry), Kotrík (72 A. Fábry), Steinhübel (50. Machovec), Militosyan

Rozhodovali: Očenáš – Bednár, Lieskovský

Góly: 60. Šimončič

ŽK: Šimončič, Steinhübel, Charizopulos

ČK: Celis

V 1. kole nadstavbovej časti FL sme vycestovali na pôdu Senice. V prvom tohto sezónnom meraní síl sme v Senici vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0 a pod Zoborom sa následne zrodila bezgólová remíza. V úvode zápasu Steinhübel potiahol loptu po ľavej strane, no jeho finálová prihrávka nikoho nenašla. V 5. minúte Kotrík poslal centrovanú loptu do vnútra šestnástky, ale Militosyan na ňu nedosiahol. Senica sa snažila otvoriť skóre, ale naši obrancovia si dotieravých útočníkov postrážili. V 18. minúte Hroššovu pozornosť vyskúšal Cuardo, neúspešne. Na druhej strane Chari vysunul Fabiša a aj jeho strelu z prvej brankár Holec zneškodnil. V 25. minúte sa do našej šestnástky dostal Práznovský, v poslednej chvíli k nemu pristúpil Niba a loptu odvrátil na roh. Po rýchlom protiútoku sme sa dostali pred bránku Senice, Venclova strela smerovala nad domácu bránku. Po viac ako polhodine hry domáce mužstvo zahrávalo rohový kop, Zezinho sa dostal k lopte a jeho strela spoza šestnástky prevetrala Lukášove rukavice. Do zakončenia sa v 33. minúte dostal Militosyan, ale jeho strela z otočky smeroval nad domácu bránku. V 37. minúte Senica opäť zahrávala rohový kop, Hroššo si svoju svätyňu postrážil. Tesne pred koncom prvého polčasu sa do šance dostal Kotrík, no jeho pokus na nezmestil medzi tri žrde.

V úvode druhého polčasu sa do veľkej šance dostal Vaščák, jeho strela len tesne minula pravú žrď Hroššovej bránky.  V 53. minúte sa k strele dostal Kóňa, jeho štipľavú strelu Holec kryl. Následne sa do šance dostali domáci, po Sarpeiovej strele z vnútra šestnástky nemusel náš brankár zasahovať. V 60. minúte sa nám podarilo prekonať domáce goalmana. Križan poslal loptu na osamoteného Šimončiča, ktorý strelu z dvadsiatich piatich metrov nasmeroval presne do pravého horného rohu. V 72. minúte domáci zahrávali sériu rohových kopov, ale gól sa im streliť nepodarilo. V zápätí sa k strele dostal striedajúci Aďo Fábry, jeho strela smerovala vysoko nad. V sedemdesiatej ôsmej minúte sa v pokutovom území uvoľnil Militosyan, jeho strelu brankár kryl. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času sa do zakončenia dostal Kóňa, jeho strela spoza šestnástky len tesne minula domácu bránku. Domáci si v samom závere dokázali vytvoriť tlak, ale skórovať sa im už nepodarilo.

Ivan Galád, hlavný tréner: ,, Zápas sa odohral vo veľmi priateľskom a komornom prostredí. Mal taký scenár, ako celá naša sezóna. Dobre bránime a snažíme sa udržať nulu, čo sa nám dnes aj podarilo. Za víťazstvo sme radi, súper ukázal veľa futbalového umenia, máme k ním rešpekt. Naši chlapci sa po dlhšom čase potešili a ja dúfam, že budeme takto pokračovať naďalej.“