Kvalitnú nitriansku defenzívu podporí ďalší odchovanec

Od nového roku s nami trénuje, teraz ho opäť uvidíme v našich farbách. Pavol Farkaš podpísal jeden a pol ročný kontrakt v klube, ktorý ho vychoval. Vo svojej bohatej kariére hájil farby viacerých zahraničných klubov. Na Slovensku okrem Nitričky pôsobil v klube Artmedia Petržalka a následne jeho kroky smerovali do rumunského FC Vaslui. Na Apeninskom polostrove hrával v Chievo Verona a Ternana Calcio. Futbalové skúsenosti zbieral v azerbajdžanskom mužstve FK Gabala. V gréckej lige obliekal dresy Škoda Xanthi a naposledy AEL Larissa.

,,Paľovi sme umožnili trénovať s našim mužstvom. Skončil mu angažmán, skúšal niečo v zahraničí, no my sme počkali ako sa rozhodne. Sme veľmi radi, že je našim hráčom na rok a pol. Dúfam, že to bol dobrý krok, ktorým sa opäť naplnilo, že chceme odchovancov pritiahnuť späť do nášho klubu a hrať s nimi dôstojný futbal v lige. Myslím si, že to je aj dobrý signál pre verejnosť a bude z toho profitovať hráč aj klub,“ prezrádza predseda predstavenstva Marián Valenta, ktorý si Paľa pamätá ešte zo začiatku jeho futbalovej kariéry. ,,Zažil som ho aj za jeho prvej éry v Nitre. Paľo je férový chlap, ktorý má za sebou pôsobenia v zahraničných ligách, zahral si Seriu A, v ktorej hralo iba sedem hráčov zo Slovenska a to hovorí za všetko.“

Tridsaťdvaročný zadák sa vracia do známeho prostredia. ,,Nitre som vďačný, že som tu mohol od januára trénovať. Teraz sme sa dohodli a som rád, že sa vraciam domov. Poznám kabínu, veľa chalanov poznám z pôsobenia, keď som tu bol naposledy. Už poznám aj nových spoluhráčov, kabína ma prijala dobre,“ netají spokojnosť vysoký obranca. Paľo na zahraničných angažmánoch naberal skúsenosti, no na futbalový dôchodok sa ešte nechystá. Už je to viac ako desať sezón, keď Farkaš naposledy hájil nitrianske farby. ,,Myslím si, že zahraničný angažmán ma dosť zmenil. Vždy sa dá urobiť viac, ale tá kariéra bola slušná. Tým nechcem povedať, že končím, aby si ľudia nemysleli, že som to sem prišiel dohrať. Chcem pomôcť Nitre, tak ako oni pomohli mne, keď mi dali možnosť tu byť a hrať za nich. Určite som skúsenejší.“ Naša obrana funguje na sto percent a Paľo určite nechce byť len do počtu. ,,Vo futbale je vždy ťažké presadiť sa, či je to Nitra alebo iný klub. Obrana hrá výborne. Sú to mladí chalani, ktorí za polroka dokázali, že majú na to, aby urobili slušnú kariéru a môžu sa živiť futbalom na vysokej úrovni. Ja sa budem snažiť odviesť maximum, bude na tréneroch a aj na šťastí, či sa mi podarí preraziť alebo nie. Uvidíme, za pár mesiacov akým smerom sa to uberie.“ Ak všetko pôjde podľa plánu, Palino by mal byť trénerovi Galádovi k dispozícii už na ligový zápas v Senici. ,,Tréner ma pozná, som tu už mesiac a pol. Verím v to, že budem pripravený a dúfam, že sa dotiahnu administratívne veci.“ Aj keď tímový pokladník Andy Ivančík momentálne maródi, zápisné Palovi radi spočízajú ostatní spoluhráči. ,,Ešte ma neskasírovali, ale určite sa to v blízkej dobe stane. Myslím si, že dosť sa na to tešia. Bol som s Lukášom Hroššom na káve a dosť si mydlil ruky,“ dodáva s úsmevom.

 

Palino, vitaj doma, nech sa ti v Nitričke darí!

Komentáre