Majo Chari: ,,Cítime sklamanie.“

V poslednom zápase základnej časti sme nestačili na bratislavský Slovan a podľahli sme najtesnejším rozdielom, 0:1. V zápase sme so súperom držali krok, ale pri našich šanciach chýbalo možno trochu šťastia. Najmä zakončenia Kotríka a Militosyana volali po góle. Dnes je už jasné, že do jarnej časti ideme zo siedmeho miesta.
Kapitán tímu Miloš Šimončič sa cez týždeň vrátil do zostavy a trénerovi Galádovi bol na zápas plne k dispozícii. ,,V prvom polčase bol Slovan dominantý na ihrisku, okrem gólovej akcie mali ešte jednu dobrú šancu. V šatni sme si povedali, že skúsime zariskovať a začneme viac útočiť. Iba výhra hrala v náš prospech. V druhom polčase sme mali šance a keby sme mali aj šťastie, mohlo to skončiť 2:1 pre nás.“ Kabína sa pomaly spamätáva z chrípkovej epidémie, ktorá nás trápila posledných niekoľko dní. ,,Bolo to dosť náročné, desať dní som bral antibiotiká a zo začiatku zápasu sa mi ťažko pohybovalo.“ So Slovanom sme v zápase dokázali udržať krok, na výhru to nestačilo. Do jari vstupujeme zo siedmeho miesta a dnes mrzia zápasy, v ktorých sme siahali po bodoch a nakoniec sme odchádzali so sklonenými hlavami. ,,Bolo tam viac nešťastných zápasov. S Trnavou, sme v posledných minútach stratili body, alebo so Senicou sme doma hrali 0:0, to sme mali vyhrať.“

Majo Chari patril k skupine maródov minulý týždeň. Zdravotný stav sa mu zlepšil, a tak mohol naskočiť do zápasu proti silnému súperovi. ,,Bolo to ťažké stretnutie. Slovan má kvalitné mužstvo a aj napriek tomu, sme ich dobre eliminovali najmä v druhom polčase. Škoda, že sme nevyužili šance, mohli sme sa cítiť lepšie. Musíme popracovať na ofenzíve. Dávame málo gólov a chýba nám aj šťastie.“ Desať zápasov v ,,skupine o udržanie sa“ je náš program na jarnú časť ligy. ,,Keby nám pred sezónou niekto povie, že po základnej časti skončíme siedmi, sklamaním by to nebolo. Dnes, keď nám chýbajú dva, tri bodíky, ktoré sme mohli získať v iných zápasoch, cítime sklamanie.“

V 80. minúte do zápasu naskakoval Jaro Machovec, striedal Chariho. ,,Snažili sme sa niečo uhrať, síce na cudzom štadióne, ale ihrisko bolo pripravené dobre. Chceli sme vyhrať, no nepodarilo sa. Vytvorili sme si niekoľko vyložených šancí, ktoré proti takému mužstvu treba premieňať.“ V prvom polčase nebol z našej strany ideálny, po zmene strán sme súpera dokázali dostať pod tlak. ,,Ako keby sme boli málo odvážni, báli sme sa hrať smerom dopredu, neboli tam nábehy. Myslím si, že v druhom polčase to bolo lepšie, no nemôžeme sa báť hrať.“ V kabíne vládne sklamanie, jarnú časť odohráme v skupine o udržanie sa v lige. ,,Sme sklamaní, chceli sme hrať v prvej šestke, dopadlo to tak, ako to dopadlo. Nebolo to týmto zápasom, mali sme vyhrať iné zápasy.“ Pohľad na počet vstrelených a inkasovaných gólov hovorí jasne, nie je to defenzíva, kde nás tlačí topánka. Po 22. kolách máme najlepšiu obranu v lige, ale iba 19 gólov sa nám podarilo vsietiť. ,,V niektorých zápasoch sme nemali šťastie ku koncu. Na zápasy sme boli dobe pripravení, v defenzíve sme hrali dobre. Škoda, že v ofenzíve to nebolo odvážnejšie.“

Rozlosovanie jarnej časti FL pripravujeme.