Pod Čebraťom diváci gól nevideli

MFK Ružomberok – FC NITRA 0:0

 

MFK Ružomberok: Macík – J. Maslo, (C), Qose, Andrezly, Gerec, Jonec, P. Maslo, Daniel, Pikk (72. Haskič), Ľupták, Gašnábel (82. Čapek)

FC NITRA: Šípoš – Niba, Križan, Kóňa (C), Valenta (73. Militosyan), Fábry (90. Abrahám), Kotrík, Macho, Kunik, Vencl, Steinhübel (87. Guláš)

Rozhodovali: Očenáš – Ádám, Jenčura

ŽK: Gešnábel, Gerec – Fábry, Križan, Niba

 

V mrazivom počasí sme nastúpili na odložený zápas 21. kola Fortuna Ligy.  Prvú šancu v stretnutí mali domáci po rohovom kope, no debutant v najvyššej súťaži, Dávid Šípoš, si loptu postrážil. V siedmej minúte pred našu bránku smeroval nebezpečný prízemný center, útočiaci hráč však poslal loptu vysoko nad našu bránku. Na druhej strane sa po odrazenej strele dostal k lopte Kunik, jeho strela tesne minula Macíkovu bránku. V 13. minúte na nášho brankára vyslal tvrdú strelu domáci útočník, Šípoš bol na svojom mieste. Po viac ako štvrť hodine hry poslal Fábry prízemný center, ale na bližšej žrdi bol pripravený ružomberský obranca. V 20. minúte pred našu bránku smeroval ďalší nebezpečný center, no nikto z domácich útočníkov naň nezareagoval. Po rohovom kope v 30. minúte sa domáce mužstvo nedostalo do zakončenia, z ktorého by mohli vážne ohroziť brankára Šípoša. Päť minút pred koncom prvého polčasu smeroval do našej šestnástky ďalší center, ale náš goalman nemusel zasahovať. Pred koncom prvého polčasu sme zahrávali prvý rohový kop v zápase. Fábry poslal loptu na prednú tyč, na ktorej bol pripravený domáci hráč. K lopte sa následne dostal Steinhübel, potiahol do šestnástky a jeho strelecký pokus iba tesne minul domácu bránku.

Na druhý polčas nastúpili mužstvá v nezmenenom zložení. Domáci v 47. minúte zahrávali priamy kop, ktorý brankár Šípoš vyrazil končekmi svojich prstov. V 50. minúte vystrelil Fábry zpoza šestnástky, ale brankár nemusel zasahovať. O dve minúty na to, sme zahrávali rohový kop, no naši hráči sa nedokázali presadiť cez domácu obranu. V 60. minúte Kotrík v šestánstke sklepol Kóňovi, jeho strela iba tesne minula domácu bránku. Po viac ako hodine hry domáci celok zahrával rohový kop, po ktorom lopta preletela iba tesne nad našou bránkou. V druhom dejstve sa hral svižný futbal. V 69. minúte domáce mužstvo pretlačilo loptu za brankára Šípoša, z bránkovej čiary ju vykopol Niba. Domáci to skúšali centrovanými loptami, Dávid Šípoš bol oporou medzi tromi žrďami. V 84. minúte Militosyan potiahol loptu po pravej strane, prihral Fábrymu a ten ju posunul naľavo na Steinhübela. Christiánovu strelu z vnútra šestnástky brankár vyrazil na rohový kop. V nadstavenom čase mali dobrú šancu hostia, ale trafili iba bočnú sieť našej bránky. V samom závere sa v dobrej šanci ocitol striedajúci Abrahám, loptu sklepol Kóňovi, ktorý ju dostal na päty a nepodarilo sa mu skórovať. Po bezgólovej remíze stále živíme šancu na účasť v elitnej skupine.

 

Ján Bíreš, asistent trénera: ,,Hráči pristúpili k zápasu zodpovedne. Splnili všetko čo sme od nich vyžadovali aj napriek širokej maródke. Stále snívame o prvej šestke.“

 

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre