V šesťbodovom zápase budeme potrebovať podporu fanúšikov

Po zimnej pauze sa nám konečne vracia Fortuna Liga. V nedeľu popoludní naši hráči vyzvú AS Trenčín. V šesťbodovom zápase sa môže rozhodnúť o účasti medzi šesticou najlepších. Naposledy sme sa s futbalistami spod hradu Matúša Čáka stretli v deviatom kole, keď sme im podľahli 1:2. Brankára Šemrinca prekonal Tomáš Kóňa. Dnes Trenčínu patrí šiesta priečka so ziskom dvadsiatich deviatich bodov. Ak chceme v nadstavbovej časti bojovať v elitnej skupine, v nedeľu musíme bodovať naplno. ,,Do zápasu ideme s jednoznačným cieľom vyhrať, aby sme živili šancu na prvú šestku. Aj remíza by nás stále udržala v hre,“ vraví kapitán nášho mužstva Miloš Šimončič. Trenčín v prestupovom období opustil Rangel Maria Janga, ktorý zamieril do belgického KAA Gent. ,,Zachytil som informáciu, že z Trenčína odišiel ich najlepší strelec. Nemám o nich nič extra naštudované iba viem, že hrajú viac útočný futbal ako defenzívny. To sa budeme snažiť využiť.“ Z Trenčína sa chystajú fanúšikovia prísť podporiť svoje mužstvo, Kuko preto dúfa, že tí naši sa nenechajú zahanbiť a vytvoria nám domácu atmosféru. ,,Samozrejme, že keď sú tam diváci, atmosféra je oveľa lepšia. Skutočne domáci zápas z toho môžu spraviť iba naši priaznivci.“ 

Rišo Križan odohral na jeseň všetkých devätnásť ligových zápasov. Sám dobre vie, že v nedeľnom zápase nesmieme zakopnúť. ,,Musíme sa v hlavách nastaviť na fakt, že nesmieme prehrať, ak chceme pomýšľať na prvú šestku. Najlepšie by bolo keby sme vyhrali a predbehli Trenčín, potom už len nejaký bodík získať v ostatných zápasoch.“ Trenčín na jeseň inkasoval až tridsaťkrát, to by mohla byť voda na náš mlyn. ,,Odišiel im najlepší strelec a sme zvedaví, ako sa s tým vysporiadajú. Určite budú mať útočnú silu. Slabú stránku vidím v defenzíve, lebo aj na jeseň dostali veľa gólov a od toho sa môžeme odraziť.“ Nebude to prvý domáci zápas hraný vonku, už sme mali šancu vyskúšať si to na jeseň po odloženom zápase s Trnavou. ,,Musíme ísť do zápasu s tým, že hráme doma. Moravce budú náš domovský stánok na pol sezóny.“ Dúfame, že aj keď nebudeme hrať v Nitre, nitriansky fanúšik príde povzbudiť svoje mužstvo. ,,Futbal sa hrá hlavne pre fanúšikov a my to tiež robíme pre tých našich.“

Naša brankárska jednotka Lukáš Hroššo nemal počas jesene konkurenciu. Jedenásťkrát si udržal čisté konto a my veríme, že v jarnej časti nadviaže na svoje skvelé výkony. Dôležitosť nedeľného zápasu si veľmi dobre uvedomuje. ,,Všetci vieme, že tento zápas rozhodne o tom, akú budeme mať šancu dostať sa do prvej šestky. Urobíme všetko pre to, či hráči, tréneri alebo klub.“ Desať dní na Cypre pomohlo našim chlapcom zabudnúť na realitu staveniska, v ktorom sa momentálne nachádzame. ,,Sústredenie nám pomohlo, boli sme v krásnom prostredí pri mori. U nás sa stavia štadión, je to o niečo ťažšie. Klub nám vyšiel v ústrety, že nám toto umožnil. Odohrali sme dobré zápasy, spravili sme všetko pre to, aby sme boli pripravení na ligu.“ Počas zimy sa v našej lige uskutočnilo množstvo prestupov, ale hráči sa tým nezaťažujú. ,,My sa tým vôbec nezaoberáme, nesledujeme kto koho kúpil, je to otázka na trénerov. Pozeráme na seba, musíme byť na sto percent pripravení na prvý zápas. Náš tím ostal pokope a to je dobré. Prišli noví hráči, ktorí sa budú chcieť ukázať, nahradiť Filipa. Ja im verím, že sa chytia.“ Hrošík už viac ako desať rokov pôsobí v profesionálnom futbale, ale s podobnou situáciou skúsenosť nemá. ,,Ešte som to nezažil, ale treba sa pozerať smerom dopredu. O pol roka tu bude krásny štadión, treba vydržať a obetovať to. My hráči sa budeme snažiť dokázať sebe, ale aj verejnosti, že nás to neovplyvní.“ Naši chlapci potrebujú fanúšikovskú podporu v boji o prvú šestku. Na ihrisku spravia všetko pre to, aby sme sa na konci mohli spoločne tešiť s víťazstva. ,,My to odmakáme, chceme tú šestku hrať aj v týchto ťažších podmienkach. Správny fanúšik sa ukáže v tých horších časoch. Bude to o to krajšie aj pre nich, keď potom prídu na nový štadión.“

Zápas 20. kola FL proti AS Trenčín odohráme v nedeľu, 18.2.2018 o 14:00 hod. na Štadióne FC Vion Zlaté Moravce. Vstupenky sú k dipozícii ONLINE na Predpredaj.sk alebo jednoduchým preklikom z našej domovskej stránky. Areál a pokladne na štadióne sa otvárajú 2 hodiny pred začiatkom zápasu.

Aj počas jarnej časti majú naši najmenší fanúšikovia možnosť využiť zvýšený komfort detského sektora. V sektore A1 na vás bude čakať horúci čaj a sladké maličkosti, požičať si môžete teplú deku či podsedák a spoločne fandiť našim. POME NITRA!

 

Komentáre