FC NITRA – Feyenoord Rotterdam 2:3 (2:1)

FC NITRA – Feyenoord Rotterdam 2:3 (2:1)

FC NITRA: Baláži – Paľo, Rybanský (85. Tancík), Koša, Straňák, Pajer, M. Fábry, Fabiš, Guláš, Macho (C), Dojčinovič (70. Dojčinovič)

Feyenoord Rotterdam: Jordie – Boyd, Lewis (69. Zwarts), Lutsharel, Ian, Achraf, Hujigen (45. Van Der Kust), Jordy (C), Cheick, Orkun, Wouter

Rozhodovali: Ardeleanu – Hajek, Kríž

Góly: Fábry (32. a 43.) – Kökcü (20. a 72.), Burger (90.)

ŽK: Kökcü

Prvú veľkú šancu v zápase mali hostia, ale v samostatnom úniku hosťujúceho hráča Baláži na dvakrát vychytal. V druhej minúte Guláš poslal dobrý center do malého vápna, kde hľadal Fábryho, no brankár jeho úmysel prečítal. Holandský súper nás zatlačil a nevedeli sme sa dostať na ich polovicu. V osemnástej minúte sa v našej šestnástke najlepšie zorientoval Kokcu a náš súper išiel do vedenia. Guláš sa snažil presadiť po individuálnej akcii, jeho strelu brankár vyrazil. V dvadsiatej druhej minúte sa do šance dostal Dojčinovič, ale jeho strelu z vnútra šestnástky stečoval hosťujúci obranca. V tridsiatej prvej minúte Dojčinovič našiel v pokutovom území Fábryho a ten z tesnej blízkosti poslal loptu do siete. Hostia sa snažili opäť dostať do vedenia, ale ich pokusy končili na pozornom Balážim. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa opäť presadil Fábry.

V štyridsiatej deviatej minúte Guláš našiel v malom vápne Fábryho, jeho strelu brankár zblokoval, no ani následná dorážka neskončila za chrbtom holandského brankára. Na druhej strane sa v dobrej šanci ocitol hosťujúci hráč, jeho strela išla tesne nad. V päťdesiatej štvrtej minúte sa k strele dostal hosťujúci krídelník, ale s jeho krížnou strelou si Baláži bez problémov poradil. V šesťdesiatej minúte po rohovom kope opäť výborne zasiahol Baláži na bránkovej čiare. V sedemdesiatej druhej minúte Balážiho rukavice prestrelil Kokcu. V sedemdesiatej piatej minúte sa v dobrej šanci ocitol hosťujúci krídelník, jeho strela smerovala mimo bránky. Tesne pred koncom riadneho hracieho času domáci zahrávali rohový kop. Na jeho konci bol Burger a poslal Feyenoord do vedenia. V samom závere sme si vytvorili tlak, ale vyrovnať sa nám nepodarilo.

 

Martin Babinec, hlavný tréner: ,,My sme do zápasu vôbec nevstúpili dobre. Príčinu vidím asi v tom, že sme mali prvý zápas na živej tráve. Chýbala nám istota, mali sme možno až priveľký rešpekt. Po góle sme sa viac otriasli, začali sme lepšie dostupovať, boli sme viac agresívnejší, živší. Nič iné nám v podstate neostávalo. Podarilo sa nám vývoj zápasu zvrátiť. Dali sme dva krásne góly a možno nie zaslúžene sme išli do vedenia. Za tú ochotu a nasadenie to bolo myslím si v poriadku. Do druhého polčasu sme nechceli nastúpiť tak defenzívne, ale súper mal svoju kvalitu. Súhlasím s kolegom, keby sa nám na začiatku podarilo streliť gól, tak by sme si tú situáciu výrazne uľahčili. Nedali sme gól, súper mohol vzápätí vyrovnať. Potom nás viackrát podržal brankár, súper mal prevahu. Vyrovnávajúci gól prišiel zaslúžene a v závere sme dostali gól, ktorému sme mohli zabrániť.“ 

 

Zdroj foto: http://www.bazala.sk

Komentáre