Boj o osemfinále UEFA YOUTH LEAGUE môže začať

Už je to tu!

Pár hodín delí náš starší dorast od najdôležitejšieho zápasu ich doterajšej kariéry. O pár dní nás čaká zápas ako remeň. V boji o osemfinále UEFA YOUTH LEAGUE sa postavia proti holandským rovesníkom z Feyenoord Rotterdam. Je to zápas play off, na ihrisku treba nechať všetko. ,,Dúfam, že príde veľa divákov a my im pripravíme pekný športový zážitok. Chceme hrať tak ako vždy, aktívne a rýchlo smerom dopredu. Nemyslím si, že to bude náročnejšie, ale bude sa menej odpúšťať akákoľvek chyba. Keď súper spraví chybu, tak ju musíme potrestať. V prípade, ak my spravíme chybu, budeme mať menej času na nápravu. V tom to bude také špecifické,“ hovorí Martin Babinec. Dočasný domov sme našli v Zlatých Moravciach, napriek tomu hlavný tréner dúfa v domáce prostredie. ,,Vždy je domáce prostredie výhodou. Na ihrisku v Zlatých Moravciach budeme stáť prvýkrát. Príde veľa ľudí, rodičia budú zvedaví na svoje deti, my budeme zvedaví na to, čo nám ponúkne súper zvučného mena. Aj naši hráči sú veľmi kvalitní a bude to záležať len na nich, aký výkon podajú a koľko sa o nich bude po zápase hovoriť. Fanúšikovská obec bude na našej strane a to môže rozhodnúť.“ Trojica hráčov absolvovala prípravu s áčkom a tréner verí, že Baláži, Chobot a Guláš využijú cenné skúsenosti pri osobnom raste. ,,Všetci traja sa snažili profesionálne pristúpiť k tréningovému procesu. Tréningy a zápasy v mužskej kategórii im určite pomohli, ja som s nimi bol spokojný už predtým, ale verím, že sa to prejaví hlavne v ich osobnom raste.“ V príprave na zápas chybál iba Lukáš Fabiš, ktorý absolvoval sústredenie na Cypre. ,,Lukáš chýba, ale ja si myslím, že je veľmi inteligentný hráč. Odohral s nami niekoľko tréningov a verím, že pobyt na Cypre bude pre neho prínosom. Verím, že to sústredenie sa vyplatí. Dúfam, že sa vráti zdravý domov, stihne všetko tak, ako má a bude platným hráčom ako bol doteraz.“ Hráči od prvého tréningu naplno zarezávajú, v príprave sa im darí strielať góly a snažia sa čo najlepšie pripraviť na svojho súpera. V utorok sa hrá o všetko a naši chalpci sa pobijú o postup. ,,Musím povedať, že od začiatku zimnej prípravy mám radosť z hráčov. Makajú na sto percent. Snažia sa striasť nejakých menších boľačiek, nevyhovárajú sa a trénujú naplno. Je v nich cítiť odhodlanosť podať v zápase maximum.“ 

Lukáš Fabiš dobre vie, akou kvalitou disponuje celok z krajiny tulipánov. ,,V utorok nás čaká ťažký zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý pravidelne hráca európske súťaže. Hrajú kombinačný futbal, rýchlo a kolmo dopredu. Poctivo sa na nich pripravujeme a na zápas sa veľmi tešíme.“ Túžba postúpiť je obrovská. Feyenoord je favoritom, ale aj naši hráči disponujú futbalovou kvalitou. ,,Podľa môjho názoru sa dá prejsť cez každého súpera, bez ohľadu na to s kým hráme, pretože aj tak sa to rozhodne na ihrisku. Naša výhoda môže byť, že hráme takmer v domácom prostredí, ktoré poznáme lepšie ako súper a verím, že sa nám podarí túto výhodu zúžitkovať.“  Šikovný pravý obranca odohral v UEFA YOUTH LEAGUE viacero zápasov a taktiež debutoval v seniorskom mužstve v zápase našej najvyššej súťaže. ,,Zápasmi v Lige Majstrov som získal skúsenosti s rôznymi školami futbalu v Európe, taktiež som mal možnosť vidieť život v krajinách v ktorých sme hrali a za to som veľmi rád.“ Účasť našich chlapcov v európskom meradle je skvelou reklamou pre mládežnícky futbal na Slovensku. Možnosť prebojovať sa do osemfinále prestížnej súťaže neprichádza často. Uvedomujú si to aj fanúšikovia hostí, ktorí ohlásili organizovaný výjazd na utorňajší duel. ,,Myslím si, že sme spravili dobrú reklamu nie len nitrianskemu dorastu, ale aj celému mládežníckemu futbalu na Slovensku. Zápas bude mať určite výbornú atmosféru. Neustále som v kontakte s hráčmi a trénerom, taktiež si prezerám ich predošlé zápasy, snažím sa pripraviť najlepšie ako viem. Stojíme pred najdôležitejším zápasom našej doterajšej kariéry, preto sa budem snažiť využiť skúsenosti zo sústredenia na Cypre. Verím, že postúpime, aby sme mohli pokračovať v tejto krásnej ceste pohárovou Európou.“

Teraz alebo nikdy, na 90 minút nebude existovať nič dôležitejšie. Ukážme spoločne všetkým, ako podpora zo strany fanúšikov dokáže zmazať všetky rozdiely. Naši chlapci nechajú na ihrisku srdce. Nenechajte si to ujsť!

 

FC NITRA – Feyenoord Rotterdam

6.2.2018 o 16:00

Štadión FC Vion Zlaté Moravce

 

Vstupenky sú ešte stále k dispozícii ONLINE prostredníctvom predpredaj.sk a taktiež dve hodiny pred zápasom v pokladniach štadióna.

 

Komentáre