SFC Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Žídek, Zavadil, Hrabina, Kuzmanovič, Schaffartzik, Zapalač, Puškáč, Kayamba

FC NITRA:  Hroššo (64. Šípoš) – Niba, Machovec (46. Šurnovský) , A. Fábry (46. Kotrík), Kuník (46. Fabiš), Vencl (46. Križan), Šimončič (46. Macho), Vestenický (46. Militosyan), Charizopulos, Steinhübel, Lola

Rozhodovali: Hanák – Šimoník, Zapletal

Góly:  Jursa (48.) – A. Fábry (40.)

ŽK: Vestenický

Domáci od úvodných minút začali oveľa odvážnejšie. Už v ôsmej minúte poslal domáci hráč do nášho pokutového územia nebezpečný center, s ktorým sme si dokázali poradiť. V jedenástej minúte sme mali výhodu priameho kopu, ale loptu sa nám nepodarilo nasmerovať do bránky. V dvadsiatej minúte sa v dobrej šanci ocitol domáci útočník, Lukáš jeho strelecký pokus vyrazil. Vestenický sa v dvadsiatej tretej minúte ocitol zoči- voči domácemu brankárovi, no lopta mu odskočila z kopačky a goalman sa jej zmocnil. O dve minúty sa do šance dostal Vencl, no jeho pokus z hranice šestnástky brankár kryl. Opava bola v prvom polčase lepším mužstvom, ale gól sa podarilo streliť nám. Päť minút pred koncom prvého polčasu sme sa dostali do prečíslenia a Aďo Fábry, z vnútra šestnástky, poslal Nitru do vedenia.

Hráčom domáce mužstva vyšiel vstup do druhého polčasu, keď sa v dobrej šanci ocitol Jursa a prekonal Hrošša. V päťdesiatej druhej minúte si na center nabehol Lola. Z voleja sa oprel do lopty, no tá mu nesadla ideálne a opavský brankár nemal so streleckým pokusom žiadny problém. V päťdesiatej ôsmej minúte domáci mali veľkú šancu po rohovom kope, naši hráči si loptu postrážili a odvrátili ju do bezpečia. Šípoš sa dlhým odkopom snažil vysunúť Abraháma, no ten sa ocitol v ofsajde. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby sa do šance dostal domáci hráč, Šípoš bol na svojom mieste a lopta mu nenarobila veľké problémy. V osemdesiatej piatej minúte Opava zahrávala priamy kop, loptu nasmerovali len do múru. Tesne pred záverečným hvizdom sa v dobrej šanci ocitol Chari, jeho tvrdý projektil brankár končekmi prstov vyrazil.  Do konca zápasu sa ani jedno z mužstiev nepresadilo a mužstvá sa tak rozišli po remíze 1:1.

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,Pred rokom nám tento súper dal tri góly, prehrali sme rozdielom triedy. Dnes sme s ním remizovali a o rok možno vyhráme.“

Zdroj foto: DENÍK/František Géla