Skúsenosť z reprezentácie pretaviť do úspechu v Lige Majstrov, želajú si Macho a Fábry

Len pred pár dňami sa Martin Macho a Marek Fábry vrátili z reprezentačného zrazu do dvadsať rokov, ktoré sa konalo v Grécku. Na programe boli dva priateľské zápasy a v oboch dueloch dostali priestor aj naši mladíci. Napriek tomu, že Martin cestoval na zraz na poslednú chvíľu, v oboch stretnutiach si na ruku natiahol kapitánsku pásku. ,,Nečakal som vôbec, že budem kapitánom, išiel som tam ako náhradník. Nemyslel som si, že budem toľko hrať a už vôbec nie to, že budem kapitán.“ Martin si po dlhšej dobe opäť obliekol národný dres. ,,Bola to pre mňa výborná skúsenosť. Vrátil som sa do reprezentácie po dlhom čase. Stretol som sa s chalanmi, s ktorými som dlho nebol. Zápasy boli kvalitné a aj tréningy boli na vysokej úrovni. Partia sme boli výborná, nebol tam nikto taký, kto by nezapasoval do tímu.“ Macho, Fábry a Fabiš je trojica hráčov, ktorí spolu so svojimi mladšími spoluhráčmi bojujú v prestížnej Mládežníckej Lige Majstrov. Medzinárodná  konfrontácia našim hráčom pomáha zlepšovať individuálne aj tímové výkony, ale oni sami dobre vedia, že musia na sebe neustále tvrdo makať. ,,Liga Majstrov je úplne iná ako domáca liga. Posúva náš výkonnostný level vyššie. Je to výborná skúsenosť, ktorá sa dá preniesť do hociktorých zápasov.“  Boj o osemfinále UEFA YOUTH LEAGUE sa blíži, zimná príprava bude kratšia ako zvyčajne a Martin už uvažuje na tým, ako sa čo najlepšie pripraviť na súpera. ,,Je to ešte ďaleko, ale my musíme rozmýšľať, aby sme sa čo najviac zlepšili do tohto zápasu. Keď bude nejaký týždeň pred stretnutím, vtedy bude čas sústrediť sa.“ Minulý týždeň padlo definitívne rozhodnutie ohľadom dejiska zápasu. Holandského súpera privítame na ihrisku v Zlatých Moravciach. ,,V Moravciach majú veľmi dobré ihrisko, je to najbližšia možná alternatíva, kde sa mohlo hrať. Dúfam, že bude výborná atmosféra. ViOn nemá taký veľký štadión, je to tam uzavretejšie ako u nás. Myslím si, že to bude búrlivé.“ Kluby zvučných mien, akým Feyenoord Rotterdam bezpochyby je, necestujú na Slovensko každý deň a v početnej miere sa na zápas chystajú aj fanúšikovia z krajiny tulipánov. Naši hráči budú v ťažkom zápase potrebovať podporu, ktorá ich opäť dokáže vyburcovať k skvelým výkonom. ,,Tie zápasy, ktoré sme hrali doma, sme fanúšikom ukázali čo dokážeme. Nebudeme o nič horší ako súper, aj keď za nich nastúpia hráči, ktorí hrali za A mužstvo. Necháme tam všetko. Takýto súper sa nevidí každý deň a ja dúfam, že uhráme pekný výsledok a pôjdeme ďalej.“  

Marek Fábry v prvom priateľskom zápase, proti gréckym rovesníkom, nechýbal v základnej zostave. Reprezentačný dres má preňho vysokú hodnotu. ,,Bola to veľmi dobrá skúsenosť, národný dres je pre mňa obrovská česť. Dôsledne som sa pripravoval a myslím si, že sa mi podarilo naplniť očakávania.“ V zápase sa mu podarilo aj skórovať, ale jeho gólovú radosť zmaril rozhodca. ,,Prvý zápas bol náročný, chvíľku nám trvalo, kým sme sa zohrali. Dostali sme rýchly gól v šiestej minúte, ale následne sme mali prevahu.“ Druhý zápas Marek začínal na lavičke náhradníkov a do hry sa dostal na záverečných pätnásť minút. ,,V druhom zápase na nás Gréci vybehli, dostali sa do vedenia po našej chybe v obrane. Mali sme veľké množstvo šancí, ktoré sme nepremenili. Robili sme všetko preto, aby sme uspeli.“  Skúsenosť z reprezentácie sa bude Marek snažiť využiť už o tri týždne, v play-off zápase  UEFA YOUTH LEAGUE proti tímu Feyenoord Rotterdam. ,,Stále rozmýšľam nad týmto zápasom. Nech už príde šiesty február a my vybehneme na ihrisko. Spravíme maximum pre to, aby sme postúpili do ďalšieho kola. Je to veľká skúsenosť hrať európsku súťaž už v takomto mladom veku.“ 

 

Zdroj foto: Slovenský futbalový zväz

 

 

 

Komentáre