Jaro Machovec: ,,Mali sme byť odvážnejší“

Únia ligových klubov v pondelok popoludní rozhodla o tom, že odložený zápas 18. kola FL proti Trnave odohráme v Trenčíne. Spravili sme všetko pre to, aby sme zápas hrali na domácom štadióne. Počas celého dňa, v pondelok, naši technickí pracovníci odpratávali zvyšky ľadu z hracej plochy. Trávnik pod Zoborom, vzhľadom k ročnému obdobiu, by bol v deň zápasu hrateľný.  Utorkový zápas pod hradom Matúša Čáka videlo 106 divákov, nový rekord ligy. Gratulujeme. Nám tento zápas nebol ľahostajný. Chceli sme ho odohrať doma so cťou, pred našimi fanúšikmi a rozlúčiť sa tak s jeseňou, priaznivcami a možno aj s našim staručkým štadiónom.

A tak sme v chladnom počasí nastúpili na dohrávku na Štadióne na Sihoti. Po prvom polčase sme hrali našich klasických 0:0.  Po zmene strán sa nám gól síce podarilo streliť, ale pre útočný faul nebol uznaný. Po góle volala šanca nášho kapitána Miloša Šimončiča, ktorý ale nasmeroval loptu iba do bočnej siete. V hlavách sme už kalkulovali, čo by nám priniesla eventuálna remíza. Nestalo sa tak. Pár minút pred záverečným hvizdom poslal Bílich Andelov do vedenia Sloboda. Situácia hraničila ofsajdom, naši hráči reklamovali postavenie mimo hry, ale márne. Lukáš Hroššo v bráne opäť čaroval, tentokrát to nestačilo. ,,Sme sklamaní, chceli sme vyhrať. Nepodarilo sa to. Mali sme byť odvážnejší, neboli sme dôrazní v niektorých súbojoch. Trnava vyhrala z takej situácie, po ktorej by sme nemali dostať gól,“ po zápase len ťažko hľadal slová Jaro Machovec. V stretnutí sme mali niekoľko šancí, ktoré volali po góle. Najmä šanca v druhom polčase, keď sme sa tešili predčasne. ,,Gól nám rouhodca neuznal, lebo tam bol útočný faul na obrancu. Ten náš inkasovaný gól, ťažko povedať. Budeme si to musieť pozrieť v opakovanom zábere v televízii.“ Obe mužstvá sa miesto konania zápasu dozvedeli ani nie dvadsať štyri hodín pred úvodným hvizdom. ,,Pre obe mužstvá boli podmienky rovnaké. My sme si vytvorili nejaké šance. Chýbalo nám šťastie, ktoré súper mal a vyhrali.“

Majo Chari pôvodne v nedeľnom zápase  figuroval v základnej zostave, ale tréner Galád sa rozhodol, že si ho ponechá ako tajného žolíka. Na ihrisko vybehol v šesťdesiatej šiestej minúte, keď striedal Lolu. ,,Zápas so smutným koncom. Škoda, že sme nedali gól po našich šanciach. Inkasovali sme po góle zo štandardnej situácii. Mrzí nás to, myslím si, že bod by sme si zaslúžili.“ Chari sa snažil v zápase niečo vymyslieť, pomôcť svojmu mužstvu v zakončení, ale opäť sa nám nepodarilo skórovať. ,,Tréner ma posielal do zápasu s úmyslom vymyslieť finálnu prihrávku a dať gól. Snažil som sa, ale nevyšlo to. Mal som nejaké strelecké pokusy, škoda.“ Scenár podobný ako v zápase siedmeho kola, keď sme na trnavskej pôde prehrali gólom z nadstaveného času. ,,V oboch zápasoch sme dostali gól v samom závere, to je veľmi nepríjemné. Podľa môjho názoru sme v tomto stretnutí boli o niečo lepší ako súper.“

Čarovné rukavice Lukáša Hrošša toho pochytali v zápase viac ako dosť, po stretnutí neskrýval sklamanie. ,,Opäť sme dostali gól takmer v deväťdesiatej minúte. Nepoučili sme sa. Bol to zápas o jednom góle, ktorý dala Trnava po chybe v našej obrane. Prvý polčas bol veľmi slabý, z jednej aj z druhej strany. V druhom polčase sme sa trochu oťukali, vyhrávali sme súboje, no nedali sme gól. Keď nedáme gól nemôžeme vyhrať.“  V samom závere, keď sme už očami tlačili čas, prišiel gólový trest, ktorý zmaril naše bodové nádeje. ,,Nemyslím si, že je chyba v koncentrácii. Hráme chlap na chlapa. Bola to štandardná situácia po odrazenej lopte, nešťastný gól. Dúfam, že do tretice sa poučíme.“  Gólová situácia hraničila s postavením mimo hry, ale pánom na ihrisku je rozhodca. ,,Postranný rozhodca to videl najlepšie. Hneval som sa na neho, ale pozrieme si to na videu a uvidíme.“