Túžba postúpiť spojila celý klub

Utorok, 21.november 2017, je dátum, ktorý sa nadobro zapíše v našom klube ako jedinečný moment. Už prvá podmienka pre postup do elitnej súťaže UEFA YOUTH LEAGUE, vyhrať ligu vo svojej kategórii, je enormne náročná. Nám sa to podarilo dva roky po sebe. V tomto ročníku sme naše pôsobenie v Mládežníckej Lige Majstrov dokonca posunuli o krok ďalej a postúpili sme cez prvé kolo. Následne prišiel ďalší súper, bieloruský tím Šachťor Soligorsk. Po prehre v Bielorusku 2:0 nastúpili naši chlapci v utorok podvečer na zápas s odhodlaním pobiť sa o postup. Terén bol o niečo lepší ako v prvom zápase, ale po celodennom výdatnom daždi to tiež nebola žiadna sláva. Hráči v zápase podali výborný výkon. Nevypustili ani jeden súboj, dali do zápasu všetko. Entuziazmus, nasadenie, bojovnosť. Na svoje si prišiel aj ten najnáročnejší futbalový kritik. Bola to obrovská udalosť, ktorá prepojila celý klub a spoločne sme hnali našich chlapcov za postupom. Po dvoch góloch Dojčinoviča a jednom presnom zásahu Fábryho sa nám to podarilo. Opäť sme prepísali históriu. Postup z prvého kola sme  vyšperkovali, keď sme sa prebojovali do jarných bojov v tejto prestížnej európskej súťaži. Úspech našich hráčov nemá v slovenskej histórii obdoby. Potvrdili sme to, že pod Zoborom vyrastajú kvalitní hráči a robíme dobrú reklamu celému slovenskému mládežníckemu futbalu.

Do streleckej listiny sa ako prvý v zápase zapísal Marek Fábry. ,,Zápas hodnotím veľmi pozitívne. Je to historický úspech pre nitriansky klub. Veľmi sme sa na tento zápas tešili. Chceli sme divákom ukázať, že vieme hrať futbal. Dnes sa nám hralo lepšie ako v Bielorusku. Hrali sme kombinačne na náročnom teréne a ja dúfam, že sa futbal páčil aj fanúšikom.“  Marek v štyroch pohárových zápasoch strelil jeden gól. ,,Nie som s tým spokojný. Čakám od seba viac, ale snažím sa tie góly dávať. Niekedy to proste nejde. Som veľmi rád za dnešný gól, padol mi obrovský kameň zo srdca.“ Chalani si ešte stále neuvedomujú čo sa im vlastne podarilo. ,,Ani sám neverím tomu, že sa nám podarilo otočiť nepriaznivý výsledok a tešíme sa na ďalšieho súpera, ktorého dostaneme.“

Dvojgólový hrdina utorkového večera, Daniel Dojčinovič, takmer nenastúpil na zápas z technických dôvodov. Vypadol mu štupeľ na kopačkách a tak sa pán Lipecký, hospodár nášho klubu, musel zahrať na obuvníka. Pomohlo. Možno ho odteraz budú navštevovať viacerí hráči s prosbou o strelecké štuple. ,,Zápas hodnotím veľmi pozitívne. Hrali sme to, čo sme si povedali. Povedal by som, že zápas sme zvládli nad očakávania. Hlavne sme chceli potešiť divákov, zahrať si futbal. Mohol to byť pre nás posledný zápas na tejto úrovni.“ Mužstvo si uvedomovalo dôležitosť prvého gólu v zápase. ,,Prvý gól nás nakopol. Povedali sme si, že sú zraniteľní a môžeme ich poraziť.“ Do šatní odišli mužstvá za stavu 1:0, ktorý nám ešte nezabezpečoval postup, ale polčasová pauza nám evidentne pomohla. ,,Počas prestávky sme si povedali, že tých prvých pätnásť minút v druhom polčase na nich vybehneme, nedáme im dýchať a vyplatilo sa.“

Kapitánsku pásku si opäť navliekol na rukáv Martin Macho. ,,Je to perfektný pocit byť kapitánom mužstva. Je to úžasný úspech, veľmi dobrý pocit a už teraz sa tešíme na súpera, ktorého nám vyžrebujú.“ V úvode zápasu sme si dokázali vytvoriť niekoľko šancí a prevýšiť tlak súpera. ,,Zápas sme začali veľmi dobre. V úvode sme si vytvorili veľa šancí aj napriek tomu, že sa nám ich nedarilo premienať. Stále sme si verili, že nám to tam môže padnúť a postúpime. Prvý polčas išiel veľmi rýchlo pre mňa.“ Martin si pred zápasom nepripravoval špeciálnu reč k svojmu mužstvu, chlapcov spojila túžba postúpiť. ,,V kabíne som nemal žiaden príhovor. Verili sme tomu, že môžeme postúpiť a preto sme podali taký výkon.“

V mene hráčov, realizačného tímu a celého klubu sa chceme poďakovať fanúšikom, ktorí merali cestu na štadión a podporovali nás počas celého zápasu. Sme šťastní, že tieto chvíle môžeme prežívať spoločne.