Pod Zoborom dvaja hráči z Lučenca

Na konci septembra sa Nitrička stretla s mužstvom ŠK Novohrad Lučenec v IV. kole Slovnaft Cupu. Na ich pôde sme sa tešili z víťazstva 0:3. V zostave Lučenca sa predstavila dvojica Gergö Kelemen a Štefan Višič. Týchto dvoch hráčov si v zápase všimol tréner nášho A mužstva, Ivan Galád.

,,Nitra hrala u nás pohár, tréner Galád prišiel po zápase za mnou a povedal mi, že som šikovný. Navrhol mi, či by som neprišiel do Nitry, ukázať sa,“ vraví Gergö Kelemen. Mladému záložníkovi dal náš tréning zabrať. ,,Sme tu štyri dni a prvý tréning bol ťažký, na druhý deň som cítil únavu. U nás na tréningoch nie je takáto záťaž, no nemôžem sa sťažovať,“ jedným dychom dodáva, že si cení takúto príležitosť. ,,Bola to pre mňa veľká skúsenosť. Vidím čo je v prvej lige, aké sú tréningy, akí sú tu hráči. Do budúcna mi to určite pomôže.“   

Hráč so srbským pôvodom, Štefan Višič, si pochvaľoval náš tréningový proces. ,,Je to oveľa vyššia úroveň, ako u nás v Lučenci,  považujem to za veľkú futbalovú skúsenosť, vidieť ako funguje prvoligové mužstvo. Hrať s nitrianskymi hráčmi bolo pre mňa veľmi inšpiratívne, sú to profesionáli.“  Srbský záložník neoľutoval možnosť zatrénovať si s našimi hráčmi. ,,Keby ešte raz prišla takáto ponuka, určite by som ju prijal. Je to pre mňa motivácia, aby som sa posunul o level vyššie. Dnes už viem, že ak sa chcem dostať do Nitry, musím na sebe viac pracovať,“ dodal na záver.

My veríme, že pre týchto mladých hráčov bola možnosť trénovať v našom klube dobrá skúsenosť a v ich ďalšej futbalovej kariére im držíme palce!

Komentáre