Filip Balaj: ,,Zápas rozhodol náš tímový výkon“

Po piatich zápasoch bez plného bodové zisku sme získali skalp 1. FC Tatran Prešov. Gólového ovocia dočkali až v druhom polčase, keď sa v šesťdesiatej šiestej minúte z penalty presadil Balaj a o dve minúty na to, poslal Nitričku do dvojgólového vedenia Ivančík. ,,Zápas rozhodol náš tímový výkon. V polčasovej prestávke sme si prízvukovali, že nám to tam padne a verili sme tomu. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Od úvodu sme išli do súpera, mali sme šance. Cez polčas nám tréner hovoril, aby sme sa tlačili do bránky,“ opisuje zápas strelec nášho prvého gólu, Filip Balaj. Bali v zápase utŕžil aj niekoľko tvrdších úderov od súperových obrancov. ,,Taký je futbal, občas aj bolí. Ja robím všetko pre to, aby z toho profitoval tím. Tak prečo nie.“ V treťom kole sme sa na východe tešili z víťazstva 4:0. ,,Oba zápasy boli rovnaké, išli sme do obrany. Na východe sa nám podarilo streliť štyri góly, dnes sme tiež mali šance, aby to tam padlo. Vyhrali sme 2:0 a body sú doma.“ 

Na dva 2:0 v zápase zvyšoval Andrej Ivančík. ,,Sme spokojní so zápasom a hlavne s tým, že sme ho vyhrali. Prešov je bojovné mužstvo a bol to neľahký zápas, na nie veľmi dobrom teréne. Z oboch strán to bolo vyrovnané. Sme šťastní, že sme ukončili sériu bez víťazstva a máme tri body.“ Andy mal v zápase niekoľko dobrých situácií, no len jedna skončila gólom. ,,Pri tej prvej situácii som sa pošmykol, skĺzlo mi to. Druhá šanca skončila gólom. Pri tej tretej šanci som chcel prestreliť brankára, poslať to pod brvno, ale nesadlo mi to.“ V doterajších štrnástich zápasoch sme inkasovali iba osem gólov. ,,Snažíme sa hrať takým štýlom, aby celé mužstvo dobre bránilo a od toho sa chceme odrážať smerom dopredu a dávať góly. Defenzíva je u nás prvoradá. Ťažko povedať čo tie naše prvé polčasy, pýtajú sa nás to všetci. Či sa v tom druhom polčase nejako zobudíme, rozbeháme, to fakt neviem. Vychádza nám to, že druhé polčasy máme lepšie. Musíme zapracovať ešte na tých prvých. Nič iné sa nedá robiť.“ 

Tesne pred koncom prvého polčasu sa v našom pokutovom území nepríjemne stretli Niba s Udehom v hlavičkovom súboji, následne obaja hráči museli putovať na vyšetrenie do nemocnice a tak Ondřej Vencl striedal ešte pred prestávkou. ,,Ťahali sme dlhú sériu bez víťazstva a dnes sme si hovorili, že to musíme zvládnuť. Hralo sa na ťažkom teréne ale bojovali sme jeden za druhého. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Súper v druhom polčase fyzicky odišiel. My sme boli silnejší na lopte, vytvorili sme si viac šancí a strelili sme dva góly.“ Hráč spoza rieky Moravy sa v zápase ocitol v ideálnej pozícii na skórovanie, loptu však poslal vysoko nad bránku hostí. ,,Mal som to riešiť inak, bolo tam dosť času. Chcel som to buchnúť z prvej.“ V sobotu to bol už deviaty zápas, v ktorom sa nám podarilo neinkasovať gól. ,,Väčšina mužstiev v lige je futbalovejšia a my ťažíme z našej dobrej obrany. Na tom to máme založené, to je základ.“ 

 

Komentáre