FC Šachťor Soligorsk – FC NITRA 2:0 (0:0)

FC Šachťor Soligorsk: Stankevich – Ebong, Mosichev, Bal (72. Shablovski), Senko (C) (88.Svirikhin), Kutsepalov, Tupalov, Boltruschevich, Tsevan, Yankovsky, Kazakov (63. Starostin)

FC NITRA: Baláži – Paľo, Richtárik, Kóša, Macho, Pajer (70. Kubica), Fábry M., Chobot, Fabiš, Guláš, Šútorík (61.Vrábel)

Góly: Kutsepalov 52. (11m), Bal 55. (11m)

ŽK: Ebonk, Bal, Svirikhin – Kóša, Kubica, Fabiš

Rozhodovali: Burchardt – Dahl, Mastrup

Dnešný zápas ovplyvnili dva faktory. Prvý faktor bolo počasie, za hustého dažďa, na katastrofálnom teréne, ktorý bol na hranici regulárnosti to bolo viac o boji, ako o technike. Terén neumožňoval hráčom ukázať ich technické schopnosti, ani domácim, ani hosťom. V prvom polčase obe mužstvá ukázali dobrú hru, aj keď chýbali šance a tak polčas skončil 0:0. V druhom polčase ovplyvnil výsledok rozhodca, ktorý odpískal dve penalty, po ktorých sa domáci dostali do vedenia. Následne sa sústredili na ubránenie tohto výsledku. Nitrička bojovala až do konca, ale na ťažkom teréne nemala šancu presadiť sa. V závere zápasu sme sa dostali do dvoch dobrých príležitostí, ale loptu sa nám nepodarilo dopraviť do siete.

Martin Babinec, hlavný tréner: ,,Dnešný výkon oboch mužstiev bol poznačený terénom, ktorý bol na hranici regulárnosti. Napriek tomu, obe mužstvá sa snažili kombinovať, ale bolo tam cítiť tú nestabilitu na ploche. Presadiť sa v útočnej fáze bolo náročné. Najviac ma mrzia štyri nepremenené šance. Aj keď výsledok nie je dobrý, ale považujem ho stále za otvorený. Myslím si, že pri troche šťastia máme silu na to, aby sme sa v domácom zápase pobili o postup.“