,,Opäť nás podržal,“ René Kotrík na adresu brankára Hrošša

 

Regionálne piatkové derby ovládli Trogári, ktorí si po víťazstve  1:0 pripísali do tabuľky už tretiu výhru. O víťazstve rozhodol Andy Ivančík rýchlym gólom po zmene strán.  ,,Prvý polčas si myslím, že bol vyrovnaný. Pre oko diváka nie moc lahodný. V druhom polčase sa nám podarilo streliť rýchly gól. Upokojili sme sa po červenej karte a bolo to znovu také nervózne z našej strany. Možno sme už cítili vidinu víťazstva. Padla na nás taká deka, ale zvládli sme to a nakoniec sa tešíme z troch bodov,“ hodnotí zápas strelec víťazného gólu. Jediný strelec zápasu sa dokázal presadiť až vo štvrtom súťažnom kole. ,,Čakal som na to už štvrtý zápas a  som rád, že sa to podarilo.“ Andy nezabudol vyzdvihnúť ani výkon Lukáša Hrošša. ,,Lukáš nás  podržal v záverečných desiatich minútach. Chytil tam niečo neskutočné. Je to super. Máme dobrého brankára, dobrú obranu a ak my vpredu pridáme nejaké góly tak budeme úspešní.“

S výsledkom bol spokojný aj hráč z kraja zálohy René Kotrík. ,,Vyhrali sme 1:0, nič krajšie nemôže byť. Sme spokojní, opäť sme  nedostali gól. Snažili sme sa hrať nátlakovú hru, v prvom rade mať kvalitnú defenzívu a z toho rýchle protiútoky.“  Nitra od päťdesiatej štvrtej minúty po vylúčení hosťujúceho hráča hrala presilovku. ,,Možno sme sa trochu viac stiahli. Asi sme sa zľakli tej situácie lebo prvý raz sme hrali o jedného menej, tak možno sme s tým ešte neboli stotožnení. Tých desať pätnásť minút nás zatlačili a potom sme si to dohrali v našej réžii. Nemali veľa šancí, mali tam jednu tutovku, ktorú Hroššo chytil. Opäť nás podržal,“ dodáva Kotrík.

Hráčom zápasu sa stal Macdonald Niba, ktorý toto individuálne ocenenie získal už druhýkrát v tejto sezóne. ,,Som rád za  ocenenie, ale futbal je kolektívny šport. Moje individuálne ocenenie nie je podstatné.“ Podľa jeho slov, tréner Galád poctivo pripravoval kabínu na tento zápas. ,,Na zápas sme sa veľmi poctivo pripravovali. Pozerali sme zápasy, aby sme si naštudovali nášho súpera. Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo vyhrať.“ V piatok podvečer si na futbalový štadión našlo cestu viac ako päťtisíc divákov a vytvorili elektrizujúcu atmosféru. ,,Atmosféra bola veľmi pekná. Všetci sme radi za každého jedného fanúšika, ktorí sa príde pozrieť na náš zápas. Dúfam, že aj na ďalší domáci zápas príde toľko fanúšikov“ dodal na záver.

Komentáre