FC Nitra – FC VION Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

FC Nitra: Hroššo -Niba, Križan, Kóňa, Balaj (90. Vencl), Valenta (81. Charizopulos), Chovanec, Kotrík, Šimončič, Ivančík (73.Lola), Kuník

FC VION Zlaté Moravce: Kováč, Nikolič, Záhumenský, Cleber (57.Karlík),  Nascimento, Gešnábel (71. Ewerton Paixao Da), Chren, Dobrotka, Bariš, Orávik, Urgela (76. Sládek), De Oliveira Silva

Góly: Ivančík (47.)

Rozhodovali: Marhefka, Hrčka, Kováč, Vlčej,

ŽK: Kuník, Balaj – De Oliveira, Dobrotka

ČK: Nikolič

Piatkový podvečer v Nitre patril futbalu. Trogári na domácom ihrisku v IV. kole Fortuna ligy hostili hráčov FC VION Zlaté Moravce. Prvú veľkú šancu mali naši chlapci, keď v siedmej minúte Kotrík poslal z pravej strany center na Balaja, no jeho hlavička smerovala len do stredu brány. V desiatej minúte sa k slovu dostali hostia, ich strela neohrozila Hrošša. Niba v dvanástej minúte poslal štipľavú strelu z viac ako tridsiatich metrov na hosťujúceho brankára a ten ju vytesnil na rohový kop. V dvadsiatej prvej minúte sa do obrovskej šance dostali hostia, ale ich útočník z tesnej blízkosti prestrelil bránu. Hostia neprestávali útočiť, ale Hroššo bol na svojom mieste. Hral sa svižný a rýchly futbal. Obe mužstvá sa hrnuli do šancí. V tridsiatej prvej minúte Nitrička zahrávala priamy kop z ľavej strany. Kóňov center našiel Križana v pokutovom území, jeho strela však išla tesne vedľa pravej žrde moraveckej  brány. Trogári neprestávali útočiť, Kotrík poslal center na Balaja. Ten však loptu nasmeroval nad brvno súperovej bránky. Päť minút pred koncom prvého polčasu Zlatomoravčania poslali nebezpečný center z pravej strany. Hroššo pohladil loptu a poslal ju na rohový kop. Fanúšikovia si v prvom polčase pýtali gól, hráči ich prosby nevypočuli.  Tí fanúšikovia, ktorí sa počas polčasu zdržali v bufete nevideli gól Andreja Ivančíka, ktorý otváral skóre. Filip Balaj hlavou po výkope od Lukáša Hrošša výborné predĺžil loptu na Andyho a Nitrička išla do vedenia. V päťdesiatej druhej minúte Valenta poslal center z pravej strany na Balaja, súperov obranca bol pri lopte skôr a nedovolil mu zakončiť. Nikolič v 54. minúte, po druhej žltej karte, musel ísť predčasne pod sprchy. Nitrička tak hrala v početnej výhode.  Nitra sa snažila navýšiť skóre, ale ich pokusy končili na súperovom brankárovi. V 66. minúte Balaj sklepol loptu na Kotríka, no jeho strelu z uhla brankár vyrazil na roh. V 73. minúte Valentova strela spoza šestnástky išla tesne mimo. Moravce nás aj napriek oslabeniu tlačili. V 77. minúte sme sa na súperovu polovičku dostali rýchlym protiútokom, keď Lola poslal center na Balaja, ten sa zamotal v spleti kľučiek. Desať minút pred koncom nás opäť podržal Hroššo, keď vytesnal nebezpečnú hlavičku z malého  vápna. V 88. minúte si Chari dobre naskakoval na Kotríkovu loptu, no tá bola pre neho privysoká. Nitra túžila dať druhý gól. V samom závere sa Niba rútil do šance, ale brankár hostí ho vychytal. Trogári boli pri chuti a hosťujúcim obrancom nedali vydýchnuť. Dve minúty pred koncom zápasu Lola povozil súperových obrancov na bicykli, ale jeho strela išla tesne mimo pravej žrde. Hráčom zápasu bol ocenený Niba. V regionálnom derby videlo 5135 divákov víťazstvo Nitričky 1:0.

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,Ja by som sa chcel poďakovať 3 komponentom dnešného pekného podvečera. V prvom rade sú to diváci z celého regiónu, prišlo ich 5 000. Hovorí sa o tom, aká je ligá zlá, slabá a málo sledovaná, ale dokázali sme, hlavne hráci, že sa na nich prišlo pozrieť nádherné množstvo ľudí. V druhom rade by som chcel veľmi úprimne povedať súperovi, že ukázal veľkú, taktickú, dobrú hru. Dobre sa na nás pripravil a ten zápas, po vylúčení, mal aj tempo. V neposledom rade musím povedať, že tí naši chlapci sa nenechali uniesť zápasom, boli veľmi trpezliví. Dali si poradiť tie myšlienky, ktoré sme sa im snažili v týždni dať, ako môžu dnešný zápas vyhrať. To je najdôležitejší komponent. Dnešná rovnica nemohla dopadnúť ináč, divácka kulisa, dve dobré mužstvá a pekné športové podujatie.“