Z Bardejova vezieme 2. miesto v tabuľke

Partizán Bardejov – FC NITRA 0:1

 

Partizán Bardejov: Novák – Santos, Grohoľ (81. Sad), Belunek, Pyda, Verčimák, Macek, Vladimír, Kouessabio, Hamuľák (60. Góra) , Šosták.

FC Nitra: Hroššo – Ďurek, Križan, Charizopulos, Lola (58. Ivančík), Balaj, Valenta (51. Abrahám), Fábry (76. Kottrík), Chovanec, Šimončič, Vencl.

ŽK: 35. Šosták, 73. Santos – 79. Šimončič

Góly: 63. Fábry

Rozhodovali: Kráľovič, Balko, Somoláni

Obe mužstvá nastúpili do zápasu s jednoznačným cieľom. Získať tri body. V prvom polčase sa hrala vyrovnaná partia a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Obe mužstvá zlyhali v koncovke. Po zmene strán sa Nitrička začala viac hrnúť do útoku. Po viac ako hodine hry domáceho brankára prekonal Andrej Fábry. Do konca riadnej hracej doby sa už ani jedno mužstvo nepresadilo a Nitra si tak z kúpeľného mesto odváža všetky tri body. V nadstavbovej časti v boji o Fortuna ligu obsadili Trogári druhé miesto so ziskom päťdesiatich deviatich bodov. Nitrička suverénne kráčala celou nadstavbovou časťou, z tridsiatich šiestich možných bodov sme získali 30! Deväťkrát sme sa tešili z víťazstva, trikrát sme remizovali a čo je podstatnejšie v kolónke prehratých zápasov svieti nula.

Ivan Galád: ,,Prišli sme do Bardejova vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Všetko sme tomu podriadili, vypracovali sme si šance. V budúcnosti budeme musieť zlepšiť herný prejav, ale veľmi sa teším za tých chlapcov, že spravili neuveriteľné, že skočili na druhom mieste. To je pre nás povzbudenie do ďalšej práce.“

Komentáre