Andy hovorí o druhom cieli Nitry

Andrej Ivančík sa vrátil do zostavy, víťazstvo Nitry so Zvolenom podčiarklo dobrú náladu pod Zoborom. V sobotu príde na Sihoť Spišská Nová Ves, Andy hovorí, že pôjdeme opäť za tromi bodmi.

Andrej, do zostavy ste sa vrátili po zranení, je už všetko v poriadku?
Moja diagnóza bola dosť komplikovaná, laicky povedané – išlo o poškodené šľachy pri kolene. Mal som ortézu takmer tri týždne. Zatiaľ to celé drží pokope a cítim sa zdravý. Verím, že to tak bude pokračovať aj naďalej.

Zápasy Nitričky ste sledovali z tribúny, ako ste videli vstup do jari, kedy sa vlastne rozhodovalo o bytí či nebytí v elitnej skupine…
Podľa mňa to celé bolo o prvých dvoch zápasoch, keď sme už potvrdili umiestnenie v prvej šestke, čo bol náš cieľ. Teraz je pred nami druhý cieľ, a to byť maximálne do druhého miesta, chceme zabojovať. Všetko je otvorené.

Skupina o postup spojila dvanásť najlepších tímov zo západu aj východu republiky, aké hodnotenie vystavíte tejto súťaži po troch odohraných kolách?
Mám zmiešané pocity, celá súťaž je divne rozdelená na západ a východ. Budúci rok to tak už nebude, preto si myslím, že republiková súťaž bude pre kluby spravodlivejšia. Takto je ťažko hodnotiť, či sú kvalitnejší súperi z východu alebo zo západu. Rozhodne nás však nakoplo aj víťazstvo v Košiciach.

Práve víťazstvom v Košiciach sme dali o sebe jasne vedieť, verili ste v úspech na trávniku VSS?
My ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať, potrebujeme každý bod.

Ako sa toto víťazstvo prenieslo do atmosféry v kabíne v týždni pred zápasom proti Zvolenu?
Určite len v tom najlepšom. Nálada bola v tíme lepšia, tréner mal narodeniny, tak sme aj oslávili na opekačke. Celý týždeň sa niesol vo veľmi príjemnom duchu. Máme tri body z Košíc aj ďalšie body so Zvolenom, sme spokojní.

Kedy ste vedeli, že zasiahnete do hry?
Tréner sa ma pýtal, ako sa cítim, a keďže som mu povedal, že dobre, veril som, že nastúpim.

Aký bol zápas proti Zvolenu z vášho pohľadu?
Zvolen je defenzívne ladené mužstvo. Chvalabohu, že sme dali prvý gól a aj keď súper potom vyrovnal, dokázali sme opäť skórovať. Určite si zaslúži pochváliť Filip Balaj za krásny gól.

Najbližším súperom bude Spišská Nová Ves, iné ako víťazné ambície zrejme mať ani nemôžeme…
Áno, je to tak, ideme jasne za víťazstvom.

Komentáre