Primátor Dvonč ocenil futbalistov FC Nitra U 19 a trénera Kuruca

Medzi najlepšími športovcami Nitry za rok 2016 mal pekné zastúpenie aj náš futbalový klub FC Nitra! Tradičné podujatie v nitrianskej synagóge moderoval Peter Varinský, vyhlásenie najlepších športovcov nášho mesta sa v utorok 28. marca tešilo veľkému záujmu.

Ceny laureátom v jednotlivých kategóriách odovzdával aj primátor Nitry Jozef Dvonč, ktorý je veľkým fanúšikom futbalu i nášho klubu a viceprimátor Ján Vančo, najlepší športovci obdržali sklenenú plaketu s pamätným listom.  Za najlepšieho športovca bol medzi seniormi vyhlásený hokejista HK Nitra Marek Slovák, kráľovnou juniorskej kategórie sa stala tenistka TK Slávia SPU Nitra Tereza Miháliková. Hokejisti dominovali aj medzi kolektívmi, majstri Slovenska ovládli seniorskú kategóriu, ale v juniorskej boli za najlepší športový kolektív vyhlásený futbalisti FC Nitra U 19.

Majstri Slovenska, víťazi Československého pohára a účastníci mládežníckej Ligy šampiónov nemali vo svojej kategórii súpera. V pamäti máme stále aj ich súboj proti rovesníkom zo španielského klubu FC Malaga. Ďalšie vyznamenanie pre FC Nitra získal Michal Kuruc, ktorý sa dostal medzi troch najlepších trénerov Nitry spolu s Marekom Kardošom z volejbalového klubu VKP Bystrina SPU Nitra a Pavlom Horičkom z basketbalového klubu BKM Junior UKF Nitra. Ceny za ďalšie výnimočné úspechy v roku 2016 si odniesli hokejista Dušan Milo a atléti Matej Spišiak a Peter Mečiar. V kategórii technických športov a cvičení prestížne ocenenia získali Peter Hřib z modelárskeho klubu Zobor Nitra, Amavet klub č. 836, tiež Vladimír Kothay z trial motoklubu Fénix a modelári Milan Ďuriš a Vojtech Ruisl. V kategórii zdravotne postihnutých športovcov bol ocenený kolkár Štefan Ivančík zo športového klubu NSŠ Scorpioni Nitra.

Na titulnej snímke z vyhlásenia najlepších športovcov pózujú zástupcovia FC Nitra kapitán mužstva U 19 Martin Macho, hráč A mužstva Filip Balaj a tréner U19 Michal Kuruc.

Komentáre