Aby bola táto sezóna predposlednou v II. lige

Základná časť druhej ligy, ktorá sa hrá naposledy v takomto formáte, je za nami. Nielen o tom, aká bola táto fáza sezóny, ale aj o najbližších cieľoch, sme hovorili s trénerom FC Nitra Ivanom Galádom.

Pán tréner, základná časť je za nami, aké jej vystavíte vysvedčenie?
Vysvedčenie sa vždy dáva až na konci ročníka, takže až po poslednom kole sezóny budeme hodnotiť a bilancovať celý súťažný ročník.

Pred štartom jarnej časti bola Nitra ohrozená zostupom do druhej šestky, ktorá bude hrať iba o holé udržanie sa v druhej lige. Ako ste v kabíne vnímali túto situáciu? Na ktorý aspekt v komunikácii s hráčmi ste kládli najväčší dôraz? 
To sú veci, ktoré sú už za nami, tým by som sa už nezaoberal. Prežili sme to. V kabíne sme si povedali veci a teraz už riešime len aktuality, ktoré sú pred nami. Máme pred sebou ciele a tomu venujeme čas.

Počas prípravných zápasov ste sa zoznamovali s mužstvom, v ostrých súbojoch o body to už ale bola zase iná káva, dajú sa vôbec porovnať tieto dve obdobia?
Áno, my pracujeme s mužstvom na zvyšovaní športovej výkonnosti a platí to rovnako v obidvoch prípadoch. Verím, že sa nám to darí a naďalej dariť aj bude.

Výsledkovo vám zatiaľ najlepšie vyšiel zápas s Martinom, skóre 7:0 letelo do sveta. Naopak, nečakalo sa na rozlúčku so základnou časťou domácou prehrou s rezervou Trnavy. Aký je váš pohľad na tieto dva herne aj výsledkovo rozdielne zápasy?
Tieto zápasy sú za nami, dosiahli sme v nich rozdielne výsledky. Samozrejme, že sa budeme snažiť napodobňovať zápasy, v ktorých sme vyhrali.

Budete hodnotiť aj hráčov? Ktorí vás výkonom uspokojili a naopak, od ktorých ste čakali viac? 
Od všetkých očakávam viac. Čakám viac od seba, od realizačného týmu a v neposlednom rade od hráčov.

V zime ste si vytipovali posily, ako hodnotíte ich prínos do mužstva?
Hráči, ktorí do mužstva prišli, dostali svoj priestor, aby sa realizovali. A po skončení súťažného ročníka budeme hodnotiť ich prínos. Kontrakty majú otvorené a určite, ak sa všetko podarí ako si želáme, zostanú súčasťou tímu.

Začína nová fáza sezóny, s akými ambíciami vstupuje do nadstavbovej časti Nitra?
Čaká nás 12 zápasov, v ktorých sa budeme snažiť byt úspešní. Na súťaž sa veľmi tešíme a veríme, že bude naša predposledná v druhej lige.

Najbližším súperom Nitričky bude Lokomotíva Košice. Aký zápas čakáte?
Čaká nás výborný súper, verím, že to bude dobrý futbal. Pozývam všetkých fanúšikov futbalu na štadión FC Nitra.

A s akým výsledkom budete spokojní?
Výsledok pred zápasom je vždy otvorený pre trénera, súpera aj hráčov. Verím však, že našou prácou, ktorej prezentáciou je najbližší zápas, potešíme seba, klub a ľudí, ktorí nám prajú.

Na foto: tréner FC Nitra Ivan Galád s hráčom Macdonald Niba.

Komentáre