Rozlúčka s prehrou

Posledný zápas základnej časti našim chlapcom nevyšiel, v domácej rozlúčke sa o výsledku rozhodlo už v prvom polčase. Nitre chýbali pre zranenia stopér Niba s režisérom hry Andrejom Fábrym a ich absenciu bolo cítiť.

Trnavskej juniorke naopak padla vhod reprezentačná prestávka, hostia prišli pod Zobor vystužení viacerými hráčmi A-mužstva a „bíli andeli“ mali aj lepší vstup do zápasu. Spartaku vyšla stávka na úvod, už v 11. min. namieril spoza 16-tky presne k žrdi Tomovič a aktívnejší hostia zrazu viedli. Nitrianska odpoveď prišla o chvíľu, keď po rohu Ďureka vyrovnal hlavou mladučký stopér Križan. Remízový stav ale dlho nevydržal, po polhodine hry sa menilo skóre opäť, keď hostia využili zaváhanie nitrianskej defenzívy a po spolupráci s Košťálom dostal Spartak opäť do vedenia ukrajinský legionár Čeredničenko. Po obrátke sa na priebehu hry dlho nemenilo nič, súper si strážil vlastnú polovičku ihriska aj dobrý výsledok, a hoci sa tréner Galád snažil o oživenie zásahmi do zostavy, zvrat stále neprichádzal a nakoniec ani neprišiel. V nastavenom čase ešte Šurnovský nakopol dlhú loptu na Balaja, ale vo finále ani z tejto situácie aspoň vyrovnanie nezapršalo.

FC Nitra – Trnava jun. 1:2 (1:2)
Góly: 18. Križan – 11. Tomovič, 31. Čeredničenko.
Pred 510 divákmi rozhodoval Michlian, ŽK: Steinhübel, Šimončič, Vencl – Tomovič, Horník, Čeredničenko, Hrebík.
FC: Hroššo – Ďurek, Križan, Vencl, Chovanec – Šimončič – Abrahám (58. Lola), Charizopulos (58. Lupčo), Steinhübel, Valenta (79. Šurnovský) – Balaj.

Ivan Galád, tréner FC Nitra: „Prehrali sme spravodlivo, futbal bol tentoraz naozaj spravodlivý, súper si za predvedený výkon zaslúžil vyhrať. Osobne som prekvapený, ale nehrali sme dobre. Na našej ceste budovania silného mužstva sa môže stať aj toto a samozrejme je to len na nás, ako na túto situáciu zareagujeme.“

Na titulnej snímke gól nitrianskeho stopéra Križana do siete trnavskej juniorky. Autor: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odrážka

Komentáre